Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Araştırma, online olarak yapılan anketlere ve geçtiğimiz Mart ayında Meksika, Brezilya ve Arjantin arasında eşit olarak bölünmüş olan, 3 bin yolcuya dayanan anketlere dayanmaktadır. Örneklemin tamamı geçtiğimiz yıl çevrimiçi olarak rezervasyon gerçekleştirmiştir.

Expedia Group Medya Çözümleri Kuzey Amerika ve Latin Amerika Kıdemli Direktörü Jennifer Andre, bulguları şöyle anlattı:

“Latin Amerika gezginleri, diğer ülkelerden daha fazla seyahat ediyor ve daha uzun seyahatler gerçekleştiriyorlar; ancak ilginç bir şekilde, çoğunluk uluslararası seyahat etmektense kendi ülkelerini keşfetmeyi tercih ediyor. Latin Amerikalılar yurt içinde seyahat etme konusunda daha fazla eğilime sahip olsalar da, genellikle destinasyonlar için kararsızlar ve ilham ve bilgi için çeşitli kaynaklara yöneliyorlar. Bu, pazarlamacıların satın alma yolunda bu kitleye ulaşmalarını ve etkilemelerini sağlayan önemli bir fırsattır.”

Meksikalı gezginler (% 76) ve Brezilyalı gezginler (% 69), Arjantinli gezginlerden (% 46) kendi ülkelerini keşfetmek için daha fazla yolculuk yapmaktadır.

Ancak, Latin Amerika’ları hedefleyen daha fazla uluslararası destinasyon için güçlü bir teşvik var: sık seyahat ediyorlar – yılda 3,9 ila 5,6 kez – ve 7,6 ila 12 gün arasında uzun tatiller gerçekleştiriyorlar.

Fiyat bilinci

Seyahat bütçesi, Meksikalıların ve Arjantinlilerin% 80’i ve Brezilyalıların % 93’ü için belirleyici bir faktördür. Bu gezginlerin tümü, uçak bileti ve oteller için % 43 (Brezilyalılar) ve % 46 (Arjantinliler) olmak üzere seyahat bütçelerinin önemli bir bölümünü ayırmaktadır. Gıda ise hepsi için üçüncü sırada yer alıyor ve alışverişler Meksikalılar ve Brezilyalılar için dördüncü sırada cazibe merkezleriyle birlikte yer alıyor. Arjantinliler, bütçelerinden (% 11) yerel ulaşıma ilgi alanlarına kıyasla daha fazla pay harcıyorlar; ancak yine de alışveriş için (% 12) daha fazla kaynak ayırıyorlar.

Seyahatin amacı

Seyahat için en iyi motivasyon şse (Meksikalıların % 66’sı, Brezilyalıların% 49’u ve Arjantinlilerin% 61’i için) dinlenmek. Brezilyalıların favorisi gezip görme olduğu kadar aile ziyaretleri (% 45). Meksikalılar aile ziyaretine öncelik verirken (% 44) Arjantinlilerin seyahat motivasyonu gezip görmeye kıyasla aile ziyareti için daha fazla (% 31’e karşılık% 33).

Destinasyon kararları

Bu gezginlerin çoğunluğu, seyahat arama sürecine başladıklarında,(10 kişiden 6’sı) karasız. Desinasyonda ilham arıyorlar (Meksikalıların% 66’sı, Brezilyalıların% 74’ü ve Arjantinlilerin% 65’i) ve mevcut aktivitelerden etkilenme olasılıkları daha yüksek.

Ayrıca bulgulardan ortaya çıkan bir not da % 71’in reklamlardan etkilendiğini söylemesidir. Fırsatlar, başarılı reklamcılıkta en büyük etkendir. Bunu, sunulan çekici ve bilgilendirici içerik yakından takip eder.

Değerlendirmede ise reklam en az önemli unsurdu (Meksikalıların% 35’ini, Brezilyalıların% 45’ini ve Arjantinlilerin% 39’unu etkiliyordu).

Planlama ve rezervasyon seçenekleri

Çevrimiçi seyahat Acentaları, Meksikalıların % 51’i, Brezilyalıların % 48’i ve Arjantinlilerin % 50’si için seyahat planlamasının en önemli kaynaklarıdır. Havayolları da önemli ölçüde bir etken ve otel bölgelerini ve destinasyonları ve neredeyse Çevrimiçi Seyahat Acentalarını önemli ölçüde geride bırakıyor.

Dağıtım rezervasyonlar için benzerdir.

Ulaşım Yöntemleri

Latin Amerikalıların % 72’si, Meksikalıların % 69’u, Brezilyalı ve Arjantinlilerin % 63’ü diğer ulaşım biçimlerine göre önemli ölçüde uçmayı tercih ediyorlar.

Ayrıca tatil köylerinde ya da alternatif konaklama yerlerinde kalmaktansa aileleri ile kalmayı tercih ediyorlar.

Mobil

Latin Amerika gezginleri, seyahat planlamasından araştırmaya, seyahatin kendisine kadar mobil platformlara çok güveniyor. Rezervasyon söz konusu olduğunda, Meksikalıların% 28’i, Brezilyalıların% 30’u ve Arjantinlilerin% 22’si mobil platformlarda rezervasyon yapıyor.

Fotoğraflar: David Rangel üzerinde Unsplash

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz