Booking Holdings, Didi’nin Kara Ulaşımı Platformuna 500 milyon Dolar Yatırım Yapıyor

Taksileri, araçları ve paylaşım hizmetlerini kapsayan Çin merkezli karayolu taşımacılığı uzmanı, Booking.com ile “dünya çapında daha kapsamlı ve kişiselleştirilmiş kaliteli seyahat hizmetleri sunmak” için çalışıyor.

Yatırımın bir parçası olarak, Booking Holdings’in mobil uygulama seçeneklerinde talep üzerine araç hizmetleri de yer alacak.

Didi kullanıcıları ise Booking.com ve Agoda aracılığıyla sağlanan konaklama envanterine erişebilecekler.

Didi, son iki yıldır Apple, Foxconn Technology ve Mubadala Investments da dahil olmak üzere geniş bir destek yelpazesinden yaklaşık 17,5 milyar dolar çeken yoğun sermaye artırıcı bir yolda bulunuyor.

Sadece son sekiz ayda, geçen yıl Aralık ayında 4 milyar dolarlık bir anlaşma ve 2018 Nisan’ında 264,8 milyon dolarlık kurumsal bir tur sağladı.

Beş yaşındaki şirket için bugüne kadar toplam finansman neredeyse 21 milyar dolar.

Didi Chuxing

Büyüyen marka

Şirket, Çin ve diğer Asya Pasifik ülkelerinde temel kullanıcı tabanına sahiptir, ancak aynı zamanda 2018’de Brezilyalı servis 99’u 900 milyon dolarlık bir anlaşma ile devralarak gözünü batıya çevirmiştir.

Booking Holding‘in kıdemli başkan yardımcısı ve kurumsal gelişim sorumlusu Todd Henrich; “Didi’nin paylaşımlı hareketlilik endüstrisinde teknoloji ve ölçek açısından açık avantajları var.

“Birlikte, markalarımızın müşterisine daha akıllı taşımacılık hizmetleri sunabileceğimize ve Didi’nin müşterilerine, şirketimizin dünya çapındaki markalarına sunduğu ürün ve hizmetlere sorunsuz erişime yardımcı olabileceğine inanıyoruz” dedi.

Booking Holdings, hem araba kiralama hizmeti RentalCars’ı hem de RideWays’ı Booking.com’a aktarma / taşımayı çoktan tamamladı.

Didi sözleşmesinin bu iki markanın yanı sıra sürdürülüp sürdürülmeyeceği veya her ikisine de dahil edilip edilmeyeceği henüz belli değil.

Didi platformunda taksiler, otobüsler, paylaşımlı araç , yemek teslimatı, bisiklet kiralama ve şoför hizmetleri sunuyor. 21 milyon sürücüye sahip olduğunu iddia ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!