Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Simpson Travel, müşterilerini Covid krizi nedeniyle Ryanair’den uçuş iptalleri için iade edilen için hayır kurumuna para iadesi yapmaya teşvik ediyor.

Uzman operatör, bu girişimi ile yaklaşık 50.000 £ para toplamayı umuyor.

Şirket, Ryanair uçuşlarını kullanarak paket tatil rezervasyonu yaptıran ancak pandeminin bir sonucu olarak tatilleri iptal edilen müşterilere tam para iadesi yaptı veya yeniden rezervasyon yaptı.

Ancak, havayolu taşıyıcısından hiçbir iade alamadı.

Bunun nedeni ise Ryanair’in Simpson Travel’ın “üçüncü taraf” olarak hareket ettiği ve bu nedenle Şartlar ve Koşulları ihlal ettiği yönündeki iddiası.

Sonuç olarak, Akdeniz oteli ve villa tatil operatörü, müşterileri maliyetleri doğrudan Ryanair’den geri almaya ve bunun yerine parayı hayır kurumuna bağışlamaya teşvik ediyor.

Ryanair, doğrudan çevrimiçi başvuruda bulunurlarsa müşterilere para iadesi yapacaktır. Müşterilere, uçuşları için Simpson Travel’a ait olan para için doğrudan havayolu şirketine başvurmaları önerildi ve müşteriler geri ödemelerini seçtikleri bir hayır kurumuna bağışlamaya davet edildi.

Operasyon direktörü Ed Pyke; “Müşterilerimizden gelen ilk geri bildirimlerin son derece olumlu olduğunu bildirmekten mutluluk duyuyoruz ve bazı çok önemli nedenlere yardımcı olmak için önemli miktarda para toplayacağımızı umuyoruz. Herkes katılmayı seçerse, 48.000 £ kadar olabilir.

“Seyahat endüstrisi de dahil olmak üzere pek çok insan için inanılmaz derecede zor bir yıl oldu.

“Bir şirket olarak, elimizden geldiğince geri ödemeyi taahhüt ediyoruz ve olumsuzdan olumlu bir sonuç çıkarmaya çalışmak istiyoruz.

“Tam bir geri ödeme sunarak, uçuşlarını başka bir havayoluyla erteleyerek ve yeniden rezervasyon yaptırarak veya tatillerinin bakiyesini uygun bir alternatife aktararak, iptalden etkilenen tüm müşterilerimize olan sözümüzü tuttuk.

“Paket tatillerimizde, havayolundan para iadesi almadan önce müşterilerimiz adına satın alınan uçuşları genellikle iade etmemiz ve yeniden düzenlememiz gerekiyordu.

“Süreç yavaş olsa da, sonunda bu uçuşların maliyetini BA, Easyjet, Jet2 ve diğerlerinden karşılayabildik. Ne yazık ki Ryanair durumunda, bir kuruş almadık.

“Tüm gerekli ve mantıklı protokolleri takip ederken, Ryanair üçüncü bir taraf olduğumuzu ve bu nedenle bizimle ve uçuşlarını iyi niyetle satın alan diğer tüm tur operatörleriyle ilgilenmeyi reddettiğimizi iddia ediyor.

“Zorlu bir durumdan en iyi şekilde yararlanmaya kararlıyız ve müşterilerimiz için bir kazan-kazan fikri olduğunu umuyoruz” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz