Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki otel yatak satışları, küresel yatak bankasının ortaya çıkardığı üzere pandemi öncesi seviyelere dönüyor.

Önümüzdeki ay Dubai’deki Arap Seyahat Pazarı etkinliği öncesinde güncelleme yapan firma, Körfez eyaleti destinasyonunun COVID-19 salgını boyunca satılan gecelemelere göre sürekli olarak ilk üç destinasyon arasında yer aldığını bildirdi.

Hem erken rezervasyon hem de son dakika rezervasyonları, satılan gecelemelerin çoğunu temsil ettiği için, destinasyon olarak daha geniş BAE için yılbaşından bugüne kadar olan hacimler, pandemi öncesi seviyelerin gerisinde.

Bölgesel Satın Alma Direktörü Ali Taheri; “Seyahat endüstrisinin tamamı COVID-19 krizinden ciddi şekilde etkilenmiş olsa da, bu süre zarfında gezginler için çekici olan Dubai’yi önde gelen destinasyonlarımızdan biri olarak adlandırmak ve kalıcılığını vurguluyor olmak harika bir haber.

“Bölge olarak ve ekip olarak, bu benzeri görülmemiş zamanlarda yüksek direnç seviyelerini koruyabildik ve bu, bir dizi faktöre bağlı.

“Birincisi, çeşitlendirilmiş bir yurt içi ve uluslararası müşteri tabanına maruz kalmak bizi kapalı koridorlarda hacim kaybı riskine karşı korudu ve ikinci olarak, birçok oyuncu sistemik nakit kısıtlamalarıyla karşı karşıyayken kesintisiz nakit akışından yararlandık.
“Ve son olarak, pandeminin yıkıcı doğası, takımdaki sokak dövüşçüsü ruhunu ortaya çıkardı.

“Artık sadece bölgemizde değil, küresel olarak sektör genelinde, harika sektörümüz için güçlü bir toparlanma bekliyoruz” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz