Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Opodo’nun ana şirketi eDreams ODIGEO’ya, tüketici güveni arttıkça seyahatin yeniden canlanmasını sağlayacağını söylediği borçlanma koşullarında esneklik sağlandı.

Avrupa seyahat devi, geçen yıl yürürlüğe giren sözleşme testlerinin 30 Haziran 2022’ye uzatılması da dahil olmak üzere SSRCF ile kredi düzenlemelerini yenilediğini duyurdu.

Firma, sözleşmeden feragatin tüm borç verenler tarafından oybirliğiyle onaylandığını ve bunların yerine, 30 Haziran 2021’den 31 Mart 2022’ye kadar her çeyreğin sonunda test edilecek olan 25 milyon Euro’luk bir minimum likidite sözleşmesi ile değiştirileceğini söyledi.
EDreams ODIGEO, 31 Mart 2022’den önce herhangi bir zamanda şirket hisselerine temettü ödemeyeceğini veya şirket hisselerini geri almayacağını kabul etti.

Çevrimiçi Seyahat Acentesi (OTA) Grubu, birçok ülkede aşıların hızla yayılmasının ardından tüketici iyimserliğinin hızla arttığını söyledi.

Yapılan açıklamada, “Ticaretimiz, temel Avrupa pazarlarımızda COVID-19’un neden olduğu kısıtlamalardan etkilenmeye devam ederken, performansta sürekli iyileşme görüyoruz.

“ABD gibi tecrit önlemlerinin gevşemeye başladığı ülkelerde daha da iyi gelişmeler görüyoruz.

“Sonuç olarak, yönetim kurulu ve yönetim ekibi, kısa vadede beklenti olan temel pazarlarımızda kısıtlamalar kaldırıldığında, eDreams ODIGEO’nun pazardaki büyük bastırılmış talepten yararlanmaya ve optimum şekilde pazar payı, gelir ve kâr oluşturmak üzere ortaya çıkmaya hazır olmasını sağlamaya devam ediyor.” dendi.

eDreams ODIGEO’nun CEO’su Dana Dunne; “Kriz boyunca çok güçlü bir likidite sağladık ve alınan önlemlerin ardından işletme son derece toparlandı, işletmenin esnekliğini ve modelinin gücünü gösterdi.

“Borç verenlerimizin minimum likidite testlerinin gevşemesi, işimizin gücünün altını çiziyor ve piyasalar tamamen açıldığında optimum finansal ateşleme gücü sağlıyor. Aşının piyasaya sürülmesinin sıkı bir şekilde devam etmesiyle gelecek hakkında çok olumluyuz.

“EDreams ODIGEO, çevrimiçi ve mobil kanallara geçiş, eğlence amaçlı seyahatlerin artan önemi ve güçlü markalar gibi son bir yılda çarpıcı bir şekilde hızlanan güçlü yapısal etkenlerden, seyahati yeniden icat etme misyonumuzdaki teklifler öncü ürünümüzle birlikte gerçek ve hızlı bir şekilde faydalanıyor” dedi.

EDreams ODIGEO, Şubat 2021’de yapılan 12 milyon Euro’luk faiz ödemelerini içeren Ocak ayında 122 milyon Euro olduğunu bildirdiği zamana benzer şekilde Mart ayı sonunda 106 milyon Euro olduğunu bildirdi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz