Seyahatlerde Mobil Ödemelerden En Fazla Yarar Nasıl Sağlanır? 0

Mobil ödemeler konusu, başlıca teknoloji devlerinin kendi ödeme yöntemlerinin tanıtımını yapmaları ve hem yerel hem de global çapta faaliyet gösteren firmaların, piyasaya, artık neredeyse her gün giriş yapmalarıyla birlikte çok konuşulan bir gündem maddesi haline geldi. Tüm bu gelişmeler, havayolu şirketleri için pratik anlamda bir sorun oluşturuyor: Hangi ödeme yöntemini uygulamaya koymalı?

Amadeus IT Grubu’nda Ödemeler departmanının başındaki isim olan Celia Pereiro ve ekibi, yayınladıkları “Cüzdan Savaşlarının Arka Planı: Kapsayıcı Bir Mobil Ödemeler Stratejisine Doğru” başlıklı yeni makalede, mobil ödeme sistemlerine yönelik bunca tanıtımı ve bu sistemlerin temellerini irdeliyor ve havayolu şirketlerinin, zaman testini geçen bir mobil ödemeler stratejisi kurmalarına yardımcı olmak için rehber niteliğinde birtakım bilgiler sunuyor.

Mobil teknolojiler, tüketicilerin işletmelerle etkileşime girme biçimlerindeki köklü değişimlerin itici gücü olma niteliğini taşıyor ve seyahat deneyimini geliştirmeye yönelik fırsatların sayısı hayli fazla. Söz konusu makalede, havayolu şirketlerine, daha fazla sayıda müşteriye ulaşmak, daha fazla satış sağlamak ve kendi müşterilerinin güvenlik ve ödeme deneyimleri üzerinde kontrol sağlamak adına seyahat boyunca mobil ödemelerin yerleştirilebileceği çeşitli noktalar üzerine düşünmeleri için bir çerçeve sunuluyor. Makalede son olarak, Amadeus şirketinin, havayolu şirketlerine, müşterinin yolculuğu boyunca, çok sayıdaki temas noktalarında mobil ödeme teknolojilerinden en iyi şekilde faydalanmaları için yardımcı olmak adına gerçekleştiği çalışmaların bir özeti yer alıyor.

Makaleyi hazırlayan ekip, makalenin, işletmelerini bir sonraki seviyeye çıkarma arayışı içinde olan havayolu şirketlerine, mobil ödemeler alanına dair değerli fikirler sunacağı görüşünü taşıyor.

Makaleye http://www.amadeus.com/travel-payments/white-papers-videos/mobile-payments bu adresini ziyaret ederek erişebilirsiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe