Seyahat Sitenizi Geliştirmek için 4 Hızlı Yöntem 0

İyi tasarlanmış, kullanıcı dostu bir websitesinin önemini kesinlikle abartmıyoruz. Bu, aslında pazarlama çabanızın en can alıcı bölümü! Genellikle, insanların zor kazanılmış paralarını size verip vermeyeceklerini beklentileri belirler; ancak websiteniz profesyonel ve güvenilir bir kuruluş olduğunuza dair bir izlenim verir.

Örneğin; bir seyahat acentasıysanız müşterilerinizi saygın bir kuruluş olduğunuza ikna etmeniz özellikle önemli. işletme olarak,sizler müşterilerinizden yüzlerce hatta binlerce lira talep ediyorsunuz, bu yüzden websitenizin arzulanan durumda olduğundan emin olsanız iyi olur.

Bu durumu göz önünde bulundurarak işte size web sitenizin tamamını değiştirmek zorunda kalmadan yeniden tasarlamanızı ve geliştirmenizi sağlayacak 4 hızlı ve kolay yöntem:

1) Eşsiz görsellere yer verin

Bir pazarlama gurusu olan HubSpot, bütçesi kısıtlı işletmelerin bazı hazır görselleri websitelerine eklemelerin iyi bir yöntem olduğuna işaret ediyor; fakat bu görseller müşteriler için her zaman doğru etkiyi yaratmayabilir. Geçen yıl yapılan bir çalışmaya göre; hazır görselleri kullanan işletmelerin güvenilirliklerinde düşüşler yaşanabiliyor, ayrıca genelleyici ve eşsiz olmayan görsellere karşı da bir direniş söz konusu. Seyahat endüstrisinde iş görsel fırsatlara geldi mi birçok seçeneğiniz mevcut, bu yüzden bunun tadını çıkarın!

2) Websitenizde Bir Yorum Bölümü Oluşturun

Bundan 5 yıl öncesine kadar websitenizde bir referans sayfası oluşturmanızı söylüyorduk; fakat sosyal medya çağında bu fikrin modası geçmiş gibi görünüyor. Şimdi, müşteriler websitenizde dikkatlice alıntılanmış yorumlar değil 3. Taraflar olan diğer websitelerinde dürüst ve tarafsız yorumlar görmek istiyorlar. iyi haber şu ki; üçüncü tarafların websitelerinin linkini de kapsayacak şekilde websitenizde yorum bölümü oluşturarak bunun da üstesinden gelebilirsiniz. Nielsen’in reklama güvenle ilgi olarak gerçekleştirdiği 2 yıl süren en son küresel anketine göre artık kişisel tavsiyeler (İngiltere de cevap verenlerin %81 i tarafından güvenilen) gösteriyor ki reklam ya da iletişimin güvenilir bir formu.

3) Bir Blog Oluşturun

Her firmanın yaptığı harcamanın karşılığını veren bir blogu mevcut ve bu yalnızca arama motoru optimizasyonu (SEO) için de yapılmıyor. Seyahat endüstrisi gezginler sebebiyle online olarak son derece aktif. Turizm kurulları, tur operatörleri, konaklama işletmeleri ve endüstrinin diğer anahtar üyeleri seyahatlerle ilgili olan fikirlerini sürekli güncelliyor ve tavsiyelerini de blogları aracılığıyla paylaşıyorlar.

Eğer faydalı ve güvenilir bir hitap biçimi oluşturmaya hazırlanıyorsanız bir HubSpot anketi kullanarak içerik pazarlaması için pozitif bir yatırım getirisi(ROI) umabilirsiniz. Bu sayede müşterileriniz markanızla sağlıklı bir ilişki kurabileceklerdir.

4) Her şeyin tutarlı olduğundan emin olun

Tutarlılık güven doğurur. Bu markaların web siteleri için de geçerlidir. Müşterilerinize verdiğiniz bilgilerle her şeyin eşleştiğinden emin olun. Diğer yandan tutarsızlık müşterilerinizin kafalarının karışmasına, şaşırmalarına ve ayrıca websitenize olan güvenlerini kaybetmelerine sebep olacaktır. Başlık boyutlarını eşleştirmek, font seçimlerini yapmak, öğeleri dizayn etmek gibi şeyler kulağa çaresine bakılacak çok basit bir işmiş gibi gelse de bunlar müşterilerinizin üzerinde şaşırtıcı bir etki yaratabilir tabi, sıklıkla bizim de yanlış anlaşılmamıza sebep olan diğer basit şeyler de mevcut.

Kapak Görseli: Website Templates BZ

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.