Düşük Hızdaki Otel Internet Siteleri Google Barajını Geçemedi 0

Düşük yıldızlı otellerin internet siteleri mevkidaşlarına göre iyi çalışsalar da sektör genel olarak düşüşe geçmiş durumda. Müşteri ilişkileri yönetimi(CRM) sağlayıcısı Ryan Solutions, kaç tane otelin aramalarda karşımıza çıkan Google içeriğine girdiğini görmek için araştırma yapıp veri tabanını inceledi.

4800 otel internet sitesinin yer aldığı bu araştırmada ortalama 100 üzerinden 68.7 çıktı. 85’in iyi performans olduğunu düşünürsek, düşük hızda çalışan web sitelerini Google arama motoru kendiliğinden bir bakıma cezalandırmış oluyor.

Otel sitelerinin %13’ünün iyi performans sergilediği ortaya çıkarken, bazı 4-5 yıldızlı otel sitelerinin düşük performans sergilemesinin nedeni ise site içi karmaşıklığı olarak açıklandı.

4-5 yıldızlı otel sitelerinin ortalaması 64.5 , 3-3,5 yıldızlıların ortalaması 68.2 ve 2-2,5 yıldızlı otel sitelerinin ortalaması 69.9 çıktı.

Sonuç olarak, müşteri Google aracılığı ile araştırma yaptığında ön sıralara yerleşmek isteyen otel siteleri, site içi karmaşıklığı azaltmalı ve site performans hızını artırmalı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.