Seyahat Şirketleri için İçerik Pazarlama Konusunda 7 Taktik! 0

Yeni kurulan şirketlerden en deneyimlilerine, tüm şirketler içeriklerini taze, ilgi çekici ve benzersiz kılmak ister. Özellikle içerik seyahat pazarlamacılığı için günümüzde azımsanamayacak bir önem taşımakta.

content-people-01-660x330

İçeriğin öneminden yola çıkan Puzzle Partner Ltd`nin, yaratıcı ve öne çıkan içerik yaratma konusundaki sırlarını bu yazımızda paylaşıyoruz.

1. Başlıkları en son yazın

Okuyucunun ilgisi çekme konusunda başlıklar çok önemli olsa da içeriğiniz hatırda kalması açısından daha büyük önem taşımakta. İçeriğinizi güçlendirme konusunda daha fazla vakit harcamak size başlığı yazmanızda da kolaylık sağlayacak ve başlık-içerik ilişkisinin önemini hatırlatacaktır. Başlığı en son yazmak sizin konuyu bir bütün olarak görmenizi sağlamanın yanında daha çok tıklama alacak ve ilgi çekecek, içeriğinizi yansıtacak başlıklar yazmanızı da sağlayacaktır.

2. Endüstri trendlerini takip edin

Teknoloji çok hızlı ilerlemekte. Geleceğin platformu diye gördüğümüz şeyler artık hayatımıza tamamen girmiş durumda. Hatta, bu platformlar da yerini yenilerine bırakmaya başlamış durumda. Teknolojiyi takip ederek, güncel kalarak sizler de markanızın içeriğinin endüstriyi takipte kalmasını sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için sosyal medyayı, gazeteleri takip edin, Google uyarılarınızı anahtar kelimeleri ve rakiplerinizi takip etmek için açık bırakın.

3. Sadece satış yapmayın, ilgi çekin!

Modern içerik pazarlaması tamamıyla müşterilerin ilgisini çekmeye dayalı. Eğer sadece satış yapmak istiyorsanız insanlar çabuk sıkılacaktır. Bu yüzden daha gizemli, merak uyandıran içerikler ile şirketiniz ve müşteriler arasında güçlü, uzun dönemde unutulmayacak bağlantılar kurun. Bunu yaparken kesinlikle markanıza özel içeriği yaratmayı unutmayın.

4. Uyumlu içerik takviminiz ile hız kazanın

İçerik pazarlaması yarı sanat yarı bilim demektir. Kaliteli içerik her zaman için bir gereklilik olsa da her zaman kaliteli içeriği yaratmak ve erişmek imkanlı değildir. İçerik-uyum takvimi ile hız kazanabilir ve izleyicinize daha kolay ulaşabilirsiniz. İçerik sağlamada tutarlılık önemlidir. İlk hafta içerisinde bloğunuzda yazı yazıp sonraki altı hafta boyunca aktivite göstermezseniz başarısız olursunuz. Google gibi arama motorları siteleri içeriklerinin tazeliğine göre de değerlendirmekte. Bu sebeple içerik şıklığı sizin pazarlama stratejilerinizi doğrudan etkilemekte.

5. Çeşitli içerik formatları sunun

Rutin olarak tek çeşit içerik yayınlamaktansa, karışık bloglar, infografiler, e-kitaplar ve videolardan faydalanıp zengin bir içerik yaratın. Çeşitli stiller sunmak sizin daha geniş bir okuyucu, izleyici kitlesine ulaşmanızı sağlayacaktır. Böylece en ilgi çekici formatı da test etme ve bulma şansınız olacaktır.

6. Okuyucuların dikkat süresinin kısıtlı olduğunu unutmayın

Japon balığına ürün satmak daha mı kolay? Amerika ulusal tıp kütüphanesi kişilerin ortalama dikkat sürelerini 8 saniye olarak belirtiyor. Bu Japon balığının dikkat süresinden bile kısa. Kısa dikkat süresi içerik tabanlı pazarlama stratejileri için çok önemli. Çok içerik üretmektense dikkatli bir strateji izleyip doğru ve kısa dikkat süresinde ilgi çekebilecek içerikleri yaratmayı amaçlayın.

7. İçerik pazarlama araçlarını kullanın

İlgi çekecek içerik yaratabilmek için kullanabileceğiniz pek çok araç aşağıda belirtildiği gibi:

  • İlhaminiz yoksa Portent`in “Content İdea Generatör”ını kullanıp yaratıcılığınızı geliştirin.
  • En çok konuşulan konuları ve trendleri takip etmek için Google live tool`a göz atın.
  • “Readibility Tool” ile içeriğinizin okuyucu ile olan alakasını ve uyumunu control edin.
  • Grammarly” kaynağı ile içeriğinizde hata olup olmadığını control edin.
  • Bu linkten ise içerik araçlarının listesine göz atabilirsiniz.

İçerik pazarlamacılığı seyahat markası olabilmek için gereken en önemli şeylerden biri. Zaman, çaba gerektiren ve uzun dönem oynanan bir oyun gibi olsa da ilgi çekici içeriği geliştiren firmaların pozitif sonuçlar elde edeceği aşikardır.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.