Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dijital iletişim ajansı Syzygy’den Tüketici Psikoloğu Dr. Paul Marsden, tatilcilerin daha “özel, kişisel ve insanlaşmış” teknolojiyi nasıl karşılayacağını göstermek için seks robotları analojisini kullandı ve tüketicilerin onlarla denemelere karşı olmadığı gerçeğini ifade etti.

Syzygy tarafından ABD, İngiltere ve Almanya’da geçen yılın üçüncü çeyreğinde 6,000 kişi ile yapılan anketin sonuçları, katılımcıların % 34’ünün seks robotuyla deneme yapmayı kabul edeceklerini, % 66’sının ise hayır dediğini ortaya koydu.

Ülkelere göre ise İngiltere’den katılanların % 29’u bir denemeye evet derken, Almanya’da bu oran % 37 ve ABD’de% 35 oldu. İngiltere’de, erkeklerin% 40’ı ve kadınların% 20’si bunu kabul edeceklerini söyledi.

Travolution’ın kardeş dergisi Aspire’ın lüks seyahat sektörüne odaklanan Lüks Liderler Konferansı‘nda konuşan Marsden; “Yapay zeka, lüks seyahati tamamen dönüştürme potansiyeline sahip.

“İnsanların, hayatlarının bir parçası olarak dijital ve cinsel hayatlarında buna açık olduklarını gördük. Bu, teknolojiye ilgi ve seks robotlarına açıklık var. “Tekinsiz vadi” yoktur (teknoloji insanca insan tarafından hissedilir hale geldiğinde).

“Sosyal medyanın geleceği özel, kişisel ve insancıldır. Bundan kastım, geleceğin seks robotları olduğu. Lüks seyahatin geleceği de seks robotlarıdır – özel, kişisel ve insancıl olarak” dedi.

Kendisi, endüstriyi Instagram ve Facebook’un ötesine bakmaya ve yapay zekâyı, tatilcilerin ihtiyaçlarını karşılayacak bir yöntem olarak düşünmeye çağırdı.

Seyahat sektörü, bir dereceye kadar Yapay Zeka’yı kullanıyorken, Japonya’da bir otelin personel olarak robotları kullandığını ve Amazon’un yeni Ağırlama için Alexa ürününün misafirler tarafından konsiyerj hizmetleri için kullanıldığını sözlerine ekledi.

Syzygy’nin anketi, ankete katılanların çoğunun verilen konsiyerj hizmetlerinin kadın sesine sahip olmasını, duygusal olarak zeki ve espri anlayışına sahip olmasını istediklerini gösterdi. Bilinç, insanların Yapay Zeka’da en çok aradıkları kişilik özelliğiydi.

Marsden; “Gelecek deneyimlerle ilgili; ama aynı zamanda olağanüstü erişilebilirliği nasıl sağladığımızla da ilgili. Lüks bir endüstri olarak robotları arkadaş edinmeliyiz. Onlarla yatağa girmeye ihtiyacımız var – mecazi olarak” diyerek ekledi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz