Rapora Göre Avrupa’daki Çinli Turist Sayısı Yüzde 9,3’lük Artış Gösterdi 0

2018 AB-Çin Turizm Yılı çerçevesinde ETC, Çin hava yolculuğu trendlerini izlemek ve kıtadaki 34 ülkenin performanslarını değerlendirmek üzere görevlendirildi. Bunu yapmak için kar amacı gütmeyen kuruluş, günde 17 milyondan fazla uçuş rezervasyonu işlemlerini analiz eden seyahat verileri firması ForwardKeys ile işbirliği yaptı.

Önümüzdeki 12 ay boyunca, veri toplama firması 2018 AB-Çin Turizm Yılı’nın başarısını ölçen dört rapor sunacak.
“Çin hava yolculuğu trendlerinin izlenmesi Avrupa turizm sektörüne yardımcı olacaktır”

Avrupa Seyahat Komisyonu Direktörü Eduardo Santander; “Çin hava yolculuğu trendlerinin izlenmesinin Avrupa turizm sektörünün Çinli ziyaretçileri daha iyi anlamasına ve onlara en iyi deneyimleri sunmasını sağlamasına yardımcı olacağına inanıyoruz. Bunu yapmak, ETC’nin ve Avrupa Komisyonu’nun Avrupa’nın dünya çapında 1 numaralı turizm destinasyonu olarak konumunu koruma çabalarını güçlendirecektir ” dedi.

Bulgular, Avrupa’da Çinli turistlerin arttığını gösteriyor. Bu yılın ilk dört ayında, Avrupa’ya Çin’den yapılan girişler geçen yılın aynı dönemine göre% 9,3 arttı, Mayıs-Ağustos dönemi için yapılan ileriye dönük rezervasyonlar ise % 7,9 daha önde.

Rapora göre, Çinli turistlerin en çok tercih ettiği ülkeler% 7,9’luk bir artış gösteren Almanya ve% 11,4’lük bir artışla Fransa. Büyüme açısından ise Türkiye,% 74,1 artışla Ukrayna,% 27,6 artışla Macaristan ve% 15,2 artışla Macaristan oldu. (Aşağıdaki infografiğe bakınız.)

ForwardKeys CEO’su Olivier Jager; “Şimdiye kadar, AB-Çin Turizm Yılı 2018’in ilk dört ayında iyi bir hazırlıkla birlikte güçlü bir büyüme ve yaz boyunca potansiyel olarak daha da güçlü bir büyüme ile ve daha az anaakım destinasyonu içererek baş döndürücü bir başarı olarak görünüyor.

2018 AB-Çin Turizm Yılı girişimi, Avrupa ile Çin arasındaki ticari, kültürel ve turizm başarısını desteklemeyi amaçlamaktadır. Seyahat deneyimlerini geliştirirken ekonomik işbirliğini de geliştirir.

ForwardKeys Pazarlama Müdürü Laurens van den Oever; “Sağladığımız ayrıntıların Çin pazarında bir ilke imza attığını ve bize yeni analitik araçları daraltma ve tanımlama fırsatı verdiğini düşünüyoruz” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe