Mobil Kullanıma Uygun Olmayan Seyahat Websiteleri Google Tarafından Cezalandırılabilir

Seyahat teknoloji firması Amadeus’a göre, Google mobil kullanımına uygun websitesi olmayan seyahat markalarını cezalandıracak.

Bir blog yazısında Michael Bayle, müşterilerin durmaksızın gelişen mobil trendiyle birlikte bütün yönlerden “kusursuz kullanıcı deneyimi” talep ettiğini yazdı.

Havayolları, oteller, tur şirketleri, demiryolu tedarikçileri gibi seyahat endüstrisi oyuncularının, müşteriye baştan aşağıya hizmet sunduğu için onları takdir eden endüstrideki diğer şirketlerle entegre olmaya çalışması gerektiğini belirtti.

Uçak biletleri, koltuklar, bagajlar, öncelikler, check-in noktasında yapılan ayrıcalıklar, yiyecek alımı ve anlık uçuş güncellemeleri sağlayarak “self-servis ihtiyaçları için en güzel ortamı oluşturan” düşük fiyatlı havayolarının ilk mobil uygulama kullananlar arasında olduğunu söyledi.

Havayolları, geleneksel uçuş sırası eğlencelerinden daha çok akıllı telefonları havada kullanabilmeyi etkin hale getirmek için çalışmalar yapıyorlar, diye ekledi.

Bayle, “müşterilerin saniyeler içinde bilgi ve cevap bekledikleri ‘anlık’ dünyaya doğru ilerledikçe, tam olarak uyarlanmış müşteri hizmetleri chatbotlarını, dünya çapındaki milyonlarca WhatsApp, Line ve WeChat kullanıcısı sayesinde daha çok görmeye başlayacağız” diye yazdı.

Twitter nasıl müşteriler için seyahatlerinde bir sorun olduğu zaman anlık olarak sosyal bir yakınma aracı haline geldiyse, müşteriler seyahat şirketleri tarafından sorunlarının anında çözüme kavuşmasını bekliyor.”

“Cevap vermeye tasarlanmış, mobil kullanıma uygun bir internet sitesinin bu sürekliliği sağlamada bir önkoşul mekanizması olduğu ortada. Dahası, arama sorularının büyük kısmın mobil üzerinden sağlandığını düşürsek, Google’ın bu özelliğe sahip olmayan markaları cezalandırması olası.”

Seyahat şirketlerinin mobil performanslarını geliştirmeleri için odaklanabilecekleri dört tane alan belirtiyor:

-Kaydırma, pinch ve tıklama teknolojilerine odaklanın
-Müşterinin konumuna göre belirli alanları önceden doldurun (mesela en yakın havaalanı)
-Tamamlayıcı diğer seyahat endüstrisi partnerleriyle iş birliği yapın
-Hareket halinde olan müşterilere mobil uygulamalar aracılığıyla ekstralar satın

Bayle’in sonucu? “Müşteri odaklı bir dünyada mobil, sürekli iletişim halinde kalma ve sadık kalmayı desteklemek için doğal bir platform önerisidir, havaalanına gitmek için Uber’a bindikleri dakikadan uçuşta yiyecekleri yemekleri seçtikleri, uçuş sınıflarını yükselttikleri hatta yurtdışı seyahatlerinde son dakikada rehber turu bakacakları zamana kadar, olasılıkların sınırı yok.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!