Seyahat Endüstrisi Yeni Sertifika Programı-CTA 0

The Travel Institute, günümüz seyahat acentasına daha uygun ve genişletilmiş içerikle yeni sertifika programını (CTA) duyurdu. Revize edilmiş müfredatı ve online formatı ile üyeler kendilerini daha aktif hissedebilecekler.

CTA isimli bu program 15 adet kurs öneriyor, orijinal müfredatta ise 8 adet ana kurs, 4 adet seçmeli kurs var. Bu kurslar Netiquette, İş Etiği, Dinleme ve İletişim Sanatı gibi modüller içermekte.

Diane Petras, günümüz acenta çevresinin ve seyahat sektöründe profesyonelliğin gerekliliklerinin 10 yıl öncesinden hatta birkaç yıl öncesinden bile farklı olduğunu söylüyor.

Yeni yazılımın daha kullanıcı canlısı olduğunu belirten Guida Botelho ise daha interaktif bir eğitim için küçük sınavlar eklendiğini ve eklenen bazı materyallerin çıktılarının alınabileceğini belirtti. Bir sonraki yayında ise ses, video gibi içeriklerin canlı linkler üzerinden sağlanabileceğini ekledi.

Bu programda kullanıcıların mevcut bilgi birikimini ve modülü öğrendikten sonra bilgi düzeyini göstermek amacıyla modül öncesi ve modül sonrası minik testler var.  Müfredat ilerledikçe bilgi düzeylerini görmeleri için daha geniş içerikli testler de mevcut.

Bu yeni CTA Programı iki kategoriden oluşmakta:

-Mesleki Beceri Modülleri : İş etiği, iş yazışma becerileri, bilgisayar odaklı satış, müşteri hizmetleri, dinleme ve iletişim sanatı, ekip çalışması, zaman yönetimi, müşteri ihtiyacı

-Pratik Beceri Modülleri: Kredi kartı dolandırıcılığı nasıl önlenir, çalışma programı planlaması, her şey-dahil satışları, refakatli tatil satışı, özel ilgi seyahat satışı, dünya turu, seyahat sigortası

Peki bu sertifikanın ücreti ne kadar?

CTA sertifikasına sahip olabilmek için 50 çoktan seçmeli ve 5 kısa cevaplı sorudan oluşan sınavdan 70 veya daha yüksek puan alınmalı. Katılımcıların modülleri tamamlayıp sınavı almaları için 12 ayı var. Bu online programın ücreti ise 339 dolar. Ödeme seçeneği olarak aylık 33,25 dolar seçeneği de mevcut. Kayıt ücreti olarak ise 25 dolar tahsis ediliyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe