Lüks Seyahat Trendleri Anketi’nde İtalya Yine Birinci Sırada 0

Yeni yapılan lüks seyahat eğilimleri anketine göre varlıklı Amerikalı gezginler hâlâ önümüzdeki 12 ayın bir numaralı tatil istikameti olan İtalya’ya seyahat ediyor. Travel Leaders Group şemsiyesi altında lüks tatil satışı yapan seyahat acentalarına uygulanan 2016 Güz Seyahat Trendleri Anketi 28 Temmuz – 24 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapıldı.

Lüks, gözde tatil yerleri – ülke ya da gemi seyahati – sırasıyla şöyle: İtalya, Avrupa Nehir Turları, Amerika, Avustralya, Meksika, İrlanda, Karayipler Gemi Seyahati, Fransa ve İngiltere(bağlantılı), İzlanda, Güney Afrika, Yeni Zelanda,  Jamaika, Kosta Rika, ve Küba.

Araştırmaya göre ankete katılan seyahat acentalarnın yüzde 84’ü rezervasyonların ya 2015 ile eşit düzeyde ya da daha fazla olduğunu; yüzde 39’u rezervasyonların 2015’e göre daha fazla, yüzde 45’i eşit, yüzde 16’sı ise daha düşük olduğunu söyledi.

Lüks seyahat müşterilerinin tatil yeri imkânları açısından ilk üç beklentisini saymalarını istendiğinde ise acentaların sıralaması şöyle oldu: fine dining, özel kapıcı düzeyinde erişim, spa, kişiselleştirilmiş ya da özel check-in ve check out, uşak hizmeti.

Kara bazlı konaklama arayan lüks seyahat müşterilerinin seyahat acentaları tarafından rezerve edilen tercihleri şöyle; beş yıldızlı oteller ya da tatil köyleri, beş yıldızlı otellerdeki ya da tatil köylerindeki süit odalar, beş yıldızla ya da daha fazlasıyla derecelendirilmiş otel ve tatil köylerindeki süitler. Lüks gemi seyahati deneyimi arayan lüks seyahat müşterileri için acentalar bu müşterilerin sırasıyla lüks yolcu gemisi, lüks yolcu gemisinde ve nehir turlarında süit odalara rezervasyon yaptırdığını söyledi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.