Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tayland merkezli restoran rezervasyon platformu Eatigo  B serisi fonlamada büyük seyahat bilgi platformu TripAdvisor’dan yatırım aldığını duyurdu. Yatırım TripAdvisor’ın küresel restoran rezervasyon platformu TheFork üzerinden yapıldı.

Bu TripAdvisor’ın Güneydoğu Asya’daki ilk hamlesi ve de bir start-up’a ilk yatırımı.

Yatırımın miktarı gizli tutulurken, Eatigo Aralık 2015’teki A serisi yatırımla beraber bu B Serisi turunun savaş ganimetine 15.5 milyon Amerikan doları kazandırdığını söyledi.

Yeni toplanan bu para Eatigo’nun Güneydoğu Asya’daki yeni pazarlarda başlatılmasına yardımcı olmak için kullanılacak.

Eatigo’nun iş modeli boş masa oranını azaltmak için müşterileri yoğun olmayan dönemlerde büyük indirimlerle çeken zaman-bazlı indirimlere dayanıyor. Eatigo her gün, gün boyu indirimler sunan 700 tane ticari partnere sahip ve bütün satıcılar gün boyunca bazı aralıklarda bütün yemek ürünlerinde yüzde elli indirim sunuyor.

Şu an sadece Tayland ve Singapur’da hizmet veren Eatigo, hem rezervasyonlarda hem kazancında aydan ayda yüzde 20’nin üzerinde büyüme görme iddiasında bulunuyor.

Eatigo’un neden TripAdvisor aracılığıyla yatırım aldığı sorulduğunda Eatigo’nun CEO’su ve Kurucu Ortağı Michael Cluzel “biz geleneksel olarak risk sermayesi yerine stratejik yatırımcıları tercih etmişizdir ve hâlâ da öyle yapıyoruz. TripAdvisor’ın gelir elde etmemize ve büyümemize yardımcı olmak için önümüze getireceği büyük sinerjinin farkındayız” dedi.

Cluzel, Eatigo’nun şu an sadakat programları ve kullanıcı deneyimlerini geliştirecek yeni bir alogaritma katmanı dâhil olmak üzere bir takım yeni özellikler üzerine çalıştığını da sözlerine ekledi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz