KLM Kullanıcılar için Yeni Platformlara Geçiş Yapıyor 0

KLM, müşterilerinin ayağına gitme planı çerçevesinde, mesajlaşma uygulamalarına ilişkin iddialı bir hamle yapıyor.
Şirket 2015 yılının Ekim ayında WeChat programı aracılığıyla müşteri hizmetleri sunma girişiminin ardından, bu senenin başında WhatsApp üzerinden yeniden yer ayırtma hizmetini denemeye başladı.

KLM geçen sene bunun benzerini Facebook Messenger üzerinden rezervasyon doğrulatma ve biniş kartı hizmeti sunarak denemişti.

Şirket CEO’su Pieter Elbers, dijital gelişmelerin havayolu sektörünü tahmin edilemeyen bir hızda değiştirdiğini belirtiyor. Amsterdam’da gerçekleşen ACTE/CAPA etkinliğinde havayolu şirketlerinin konu dijitale geldiğinde zihniyetlerini değiştirmesi gerektiği üzerine konuşan Elbers, bunu yapmayanların ise önemli bir fırsatı kaçıracağını belirtti.

CEO, yılda neredeyse 12 yenilik sunmakta olan KLM’ye kıyasla Google gibi neredeyse her gün bir yenilik sunan şirketlerin “test et ve öğren” stratejisini işaret ediyor.

Elbers, şirketin stratejisinin önemli bir kısmının müşterilerin bulunduğu her yerde (WeChat, Facebook veya başka programlar) olabilmek olduğunu belirtiyor.

CEO ,Asya’daki WeChat benzeri, tüm müşterilerin alışveriş, hastane randevusu ve tatil rezervasyonu gibi etkileşimleri yapabilecekleri bir trendin Avrupa’da yayılacağını öngörüyor.Buradan yola çıkarak, gelecekte müşterilerin internet sitelerine gitmeyeceğini düşünüyor. İşte bu sebepten KLM dijital platformdaki yeni adımını mobil öncelikli anlayıştan sadece mobil anlayışına doğru atıyor.

“Reklam kampanyalarına tonlarca para harcamaktan çok daha iyi yöntemler var. Bunu başka bir şekilde yapmalıyız. Şöyle ki: Kullanıcıları internet sitemize çekmek için fazlasıyla harcama yapmak yerine, bu kişilerin ayağına gitmemiz gerek. WeChat ve WhatsApp gibi yoğun kullanılan harici uygulamalar ile daha fazla işlevsellik sunmak istiyoruz.”

Havayolu şirketi ayrıca geçen sene Alibaba’da bir online dükkan açtı ve Elbers bu girişimi umut verici olarak nitelendirdi. Alibaba’nın bir günde çektiği ziyaretçi sayısı bizim internet sitemizin bir yılda eriştiği sayıdan daha fazla, diye belirtti.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.