Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Önünüzde uzun bir tatil var ve yurt dışı gezisi planlamak istiyorsunuz. Kaç gün önce plan yapmaya başlarsınız? 1 ay? 6 ay? Planınız tamam, sıra uçak bileti ve otelde. Tarayıcınızda kaç tane sekme açık olur peki? Sanırım bunun cevabı ‘çok’ olmalı..

Şimdi ise seyahatinizi uçak bileti almadan 8 gün önce planladığınızı düşünün. Eğer öğrenciyseniz veya bütçeniz kısıtlıysa bu yalnızca hayal gibi bir şey. Fakat böyle insanlar ve seyahat veri uzmanı olan Adara onlara “elit gezginler” diyor.

adara-hero

Seyahat ile ilgili olan tüm firmalar için bu veriler çok önemli. Özellikle de elit gezginler seyahat sektörünün %10’unu oluştururken. Adara ise bu seyahat grubunun planlarını nasıl yaptıklarını daha iyi anlamak için araştırma yaptı. Fakat bu zor bir süreç, çünkü çok kısa süre içinde rezervasyonlarını tamamladıklarından dolayı onlara ulaşmak oldukça zor.

Adara‘ya göre bu durum için bir çok varsayım mevcut. Genel duruma bakılacak olursa hepsinin ayrı alışkanlıkları ve dikkat ettikleri şeyler mevcut olsa da hepsi lüks ve birinci sınıf arayışında. Fakat araştırma sürecinde pazarlama reklamları dikkatlerini çekerse, ucuz fiyatlı orta katman bir otele de hayır demedikleri ortaya çıktı.

Raporun tamamına ulaşmak için tıklayın.

11674

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz