Korean Air, Amadeus ile Kurduğu Yeni Ortaklık ile Dijitalleşmeye Öncelik Veriyor

Havayolu şirketleri pandemi sonrası bir dünyada yola çıkmaya hazırlanırken, taşıyıcıların geçmiş verilerinin artık geçerli olmadığı ve yeni verilerin hızla gelişen küresel bir ortamda nasıl yeniden oluşturulacağını bulmaları gerekiyor. Seyahat ekosistemi yeni bir bölüme geçerken, havayolları dijital dönüşüme, sürdürülebilirliğe, müşteri refahına ve yeniliğe toparlanmanın temel taşları olarak öncelik vermeye başladı.

Korean Air, dünyanın en dijitale bağlı ülkelerinden birinin ulusal taşıyıcı firması olarak değişime liderlik edecek ve web sitesinin ve mobil platformunun yeniden tasarımında Amadeus Havayolu Platformu’nun önemli bir bileşeni olan Amadeus Digital Experience Suite’i (DES) kullanacak.

Amadeus ile genişletilmiş ortaklık, Altea Yolcu Hizmet Sistemi anlaşmasının yenilenmesiyle birlikte Korean Air için dijital dönüşümün hızlanmasını destekliyor. Korean Air, bu yıl Amadeus Digital Experience Suite’i uygulayacak olan dünyanın en büyük havayollarından biri olacak.

“Korean Air dijital dönüşüm hedefimizi hızlandırmaya odaklanıyor”

Korean Air Genel Müdür Yardımcısı ve Pazarlama Kurulu Başkanı Kenneth Chang; “Bu eşi benzeri görülmemiş zamanlarda Amadeus gibi ortaklarla işbirliği yapabilmek cesaret verici. Korean Air, liderlik ekibimizin tam taahhüdü ile dijital dönüşüm hedefimizi hızlandırmaya odaklanmıştır. Amadeus ile ortaklığımızdan faydalanarak operasyonlarımızı hızlandırabilir ve bu hedefe daha hızlı ulaşabiliriz. Bu, Korean Air’i bir sonraki uluslararası büyümeye taşıyacak ve nihai müşteri deneyimini sunmak için ileri görüşlülüğü artıracak.

“DES, havayollarının işlerini yönetmeye ve büyütmeye, yenilik yapmaya ve kişiselleştirilmiş seyahat deneyimleri sunmaya odaklanabilmeleri için basitleştiren ve düzenleyen açık bir platform olan Amadeus Havayolu Platformu’nun bir parçasıdır. Platformda, katmanlara inovasyonu hızlı bir şekilde takip etmek için üçüncü taraf iş ortakları ve geliştiricilerle çalışma esnekliği sağlayan Dijital Deneyim Paketi olan birkaç katman vardır. Günlük operasyonlar daha çevik olacak ve Korean Air’in Amadeus’un veya diğer ortakların ve geliştiricilerin teknolojilerini ve hizmetlerini entegre etmesine izin verecek” dedi.

“Basit, açık ve çevik”

DES, Korean Air’in web sitesini özelleştirmesine olanak tanıyarak müşterilere basit ve etkileşimli bir arayüz sunarak sorunsuz bir müşteri deneyimi sağlamak için gereken karmaşık iş çözümleri örgüsünü gizler. Örneğin havayolu, oturum kısıtlamalarının kaldırılmasıyla bir alışveriş sepeti oluşturabilir; müşterilerin seçili uçuşların geçmişlerini korumalarına ve yeniden başlayıp seyahat programlarını sıfırdan seçmek zorunda kalmamalarına olanak tanıyarak daha akıcı bir perakende deneyimi yaratır.

Amadeus Asya Pasifik Havayolları Başkan Yardımcısı Cyril Tetaz; “Korean Air ile ortaklığımızı yenilemekten ve büyüme stratejisinde kilit rol oynamaktan çok memnunuz. Amadeus’un Havayolu Platformu basit, açık ve çeviktir ve Korean Air’i yolcularına değer katacak ve kişiselleştirilmiş perakende deneyimleri yaratacak yeni ürünler yaratmak için yenilik yapma, işbirliği ve denemeler konusunda destekleyecek” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!