Katar, FIFA 2022 Dünya Kupası Geri Sayımında 100’ün Üzerinde Yeni Tesis Açacak

Katar, Katar 2022 FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmaya hazırlanırken, halihazırda geniş olan mülk portföyüne 105 yeni otel ve möbleli kiralık daire ekliyor. Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC), ülkeyi dünya lideri bir destinasyona dönüştürme misyonunu sürdürüyor.

Yakın zamanda açılan heyecan verici bir otel, ünlü iç mimar Jacques Garcia tarafından zarif bir şekilde tasarlanmış beş yıldızlı lüks bir mülk olan Banyan Tree Doha oldu.. Bu yıl yakında yapılacak otel açılışları arasında örneğin beş yıldızlı bir Accor tesisi olan Pullman Doha West Bay; göz alıcı ve yüksek bir dış cepheye sahip JW Marriott West Bay; ve lüks konaklama anlayışı ile ünlü Steigenberger Hotel bulunuyor.

Bu yeni otellerin her biri, Katar’ın yaklaşık 32.000 oda anahtarından oluşan 183 mülklük güçlü portföyüne benzersiz bir konfor veya deneyim katıyor.

Qatar Airways Group CEO’su ve Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC) genel sekreteri Akbar Al Baker; Konukların bütçelerine ve ihtiyaçlarına uygun bir otel, tatil köyü veya möbleli bir daire seçebilmeleri ve Katar misafirperverliğinin en iyi şekilde keyfini çıkarmalarını sağlamak için turizm teklifimizi genişletmeye devam ediyoruz. Açılışı yaklaşan bu mülkler, teklifimizi çeşitlendirme ve ziyaretçilerin ilgisini çekme stratejimizin bir parçası. Katar 2030 Ulusal Vizyonu doğrultusunda küresel turizm teklifimizi genişletiyoruz ve gezginlere Katar’ın en iyisini deneyimlemeleri için daha fazla seçenek sunuyoruz” dedi.

Yakın zamanda açılan Banyan Tree Doha, şehrin kalbinde lüks bir vaha sunuyor. Beş yıldızlı otel, dairesel bir mimari harikanın içinde tüm tesis ve olanaklara sahip beş gösterişli restoran seçeneği, 341 oda, süit ve rezidans ile iftihar etmektedir.

Bu yıl içinde açılacak olan Pullman Doha West Bay, iş ve eğlencenin bir karışımı için 375 canlandırıcı oda ve süit ve 93 şık daire sunmaktadır. Doha silüetinin manzarasını içine çekmek isteyenler yakında 53 katlı JWMarriott West Bay’de konaklamanın keyfini çıkarabilecekler. Havaalanına yakın konaklama arayan gezginler Steigenberger Hotel Doha’ya rezervasyon yapabilecekler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!