Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Albatros Travel Group’un bir parçası olan Danimarkalı butik keşif kruvaziyer gemisi operatörü Albatros Expeditions, yepyeni Ocean Albatros için ilk kuzey kutup bölgesi sezonunu yayınladı. Ocean Albatros, sektördeki yolcu başına en düşük Sera Gazları (GHG) emisyonlarıyla aynı mükemmel çevresel performansa sahip olan Ocean Victory’nin kardeş gemisidir.

Albatros Expeditions her zaman ödüllü bir Grönland uzmanı olmuştur ve 2023 sezonunda doğu tarafında dünya çapındaki en büyük milli parkı, güneyde Viking tarihini kapsayan dünyanın en büyük adasının tüm alanlarını ve batı tarafında UNESCO Dünya Mirası Icefjord ile otantik yerleşimleri keşfedecek yedi farklı güzergah sunacaktır. Albatros’un ayrıca, kutu yılarını doğal ortamında gözlemlemek için dünyanın en iyi yerlerinden biri olan Svalbard’a dört farklı güzergahı var. Daha da heyecan verici olanı, Baltık Denizi’ndeki eşsiz tarihi ve doğal yerleri keşfeden iki yeni gezi var.

Albatros Expeditions’ın sahibi ve başkanı Soren Rasmussen’e göre, bu yeni Baltık Denizi yolculukları nispeten bilinmeyen ama benzersiz bir hikaye anlatacak. Kendisi; “1187’de Kudüs’ün düşmesinden sonra, Haçlı şövalyeleri ve onları destekleyen devletler, silahlarını Baltık Denizi’ndeki pagan kabilelere doğrulttular. Danimarkalı ortaçağ krallarının bu nadiren anlatılan hikayesi ve Alman şövalye düzeninin genişlemesi bu yolculukların çerçevesini oluşturuyor” dedi.

Ocean Albatros’taki tüm yolculuklar, geminin çevresel performansını artıran bazı benzersiz özelliklerle birlikte gelir. Şirketin başkanı Hans Lagerweij bunu; “Her şeyden önce, Ocean Albatros, Tier III uyumlu motorlara, nitro oksit miktarını sınırlayan dünyanın en temiz motorlarına sahiptir. İkincisi, daha ağır bir gemi yakıtına kıyasla yakılan ton başına daha az CO2 yayan deniz gazı yağını yakıyoruz. Üçüncüsü, patentli ve devrim niteliğindeki Ulstein X-yay, özellikle çatlayandalgalarda ve zor denizlerde fevkalade verimlidir. Son olarak, Ocean Albatros, yalnızca 104 metre uzunluğunda ve 8.000 gros tonajın biraz üzerinde 183 misafir için konforlu alan sağlayan, tamamen optimize edilmiş bir kompakt tasarıma sahip” şeklinde açıkladı.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz