Jollytur Blog İçerik Yöneticisi Duygu Esirger “Jollytur Blog’da 50’den Fazla Yazar Var”

Jollytur Blog İçerik Yöneticisi ve Uzakrota Travel Summit konuşmacılarından Duygu Esirger ile Jollytur Blog ve seyahat üzerine hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

Öncelikle hoş geldiniz, ziyaretçilerimize kendinizi biraz tanıtabilir misiniz?

Merhabalar, tabii ki. Jolly Tur’da yaklaşık 2 yıldır içerik yöneticiliği yapmaktayım. Jolly Tur ile beraber turizm sektörüne başladım ve öyle sevdim ki bu sektörü sanırım kolay kolay turizmden kopamayacağım. Bunun yanında ilk aşkım edebiyata olan ilgim de devam etmekte bolca yazdığım seyahat içerikleri yanı sıra zaman zaman çeşitli edebiyat dergilerinde de yazmaya devam ediyorum.

Bize biraz Jolly tur Blog hakkında bilgi verebilir misiniz?

Jolly Tur Blog ile serüvenimiz başlayalı 1,5 yıl oldu. Ekip olarak en büyük hayallerimizden olan Jolly Tur Blog ile gerçekten seyahat etmeyi yaşam biçimi haline getirmiş ve seyahati seven insanlara fayda sağlamayı amaçladık. Hayallerimizden de öte bir başarıya ulaştık. Bunun sebebi de kaliteli, faydalı ve samimi içeriğin elbet okunacağını, dikkat çekeceğini gördük. Hatta buradaki içeriklerden hatırı sayılır düzeyde talep almaya bile başladık.

Jollytur Blog, Uzakrota ekibi olarak bizim de çok sevdiğimiz ve takip ettiğimiz mecra. Şu anda kaç blogger destek vermekte?

Çok teşekkürler, biz de Uzakrota’nın içeriklerini ve etkinliklerini heyecanla takip ediyoruz. Her geçen gün artmakla beraber yaklaşık 50 blogger ve yazar destek vermekte.

Sizce iyi içerik nasıl olmalı? Bloggerlar yazı yazarken nelere dikkat etmeli?

İyi içerik SEO kriterlerini en başta tutarak oluşturulan içerik değildir. İyi içerik öncelikle hiçbir şey hedef almadan deneyimlerin içinden geldiği gibi samimi bir dille anlatılmış dolu dolu fayda içerek içeriktir. Sonrasında küçük dokunuşlarla Google SEO kriterlerine uygunluk sağlanabilir.

Yeni blog açacaklara önerinleriniz nelerdir?

Öncelikle güzel bir iş çıkaracaklarına inanmalılar. Sonrasında ise içerikler açısından büyük emek gerekiyor. ESO’yu odak almadan ama birazda kriterlere dikkat ederek dolu dolu ve samimi içerikler ortaya çıkarıp başarıyı yakalamak için biraz sabırlı olmalarını öneriyorum.

Biraz da sizden bahsedelim. Sizce 2015’in destinasyonu neresiydi, 2016’da nereler popüler olacak?

Jolly Tur 2015 yılında ayrı ayrı pek çok destinasyonda gözde durumdaydı. Yurtdışı alanında Fransa turlarımız oldukça yoğun talep görürken Kültür turlarımızda Ege Akdeniz turları çok ilgi gördü. Yurtiçi konaklamada Bodrum resort otellerinde Gemi turlarında ise Vizesiz Yunan Adaları turlarında büyük yoğunluk vardı.

Jolly Tur’da 2016’da ise Yurtdışı Turlarından direkt uçuş sağladığımız İbiza’nın epey ilgi göreceği kanısındayız. Kültür turlarımızdaysa Ege’nin Saklı Köyleri ve Baştan Sona Karadeniz ve Batum Turları revaçta olacak gibi gözüküyor.

Yurtdışında en çok nereleri görmek isterdiniz?

Yurtdışında görmek isteğim yerlerin başında Uzak Doğu bulunuyor. Özellikle Japonya, Singapur, Bangkok ve Phuket Adaları listemin en başında şu an.

Sizi en çok etkileyen 3 yer neresi oldu?

Ziyaret etmeden evvel hikâyesini Nobel ödüllü yazar Ivo Andriç’in Drina Köprüsü’nden okuduğum bildiğim Mostar’da bulunan Mostar Köprüsü’nün üzerine çıkmak tarihte o bölgede yaşanan olayların tekrar gözümde canlanması beni çok etkilemişti.

Sanata ve edebiyata olan düşkünlüğüm nedeniyle Viyana Opera Binası’nda opera dinlemek, o binanın atmosferini solumak bambaşkaydı.

Son olarak da aklıma gelen Paris’te gece Eiffel’in altında oturduğumuz yeri unutamam.

Favori bir yeme içme mekânınız var mıdır?

Son dönemde evime de yakın olması yüzünden Kuruçeşme’deki İncirli Şaraphane favorim.

Seyahatlerinizde olmazsa olmazlar nelerdir?

Nereye gidersem gideyim çantamda mutlaka okuyacağım bir kitap bulunur.

 

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!