İş Seyahatine Çıkanlar Peşin Para Kullanımını Neden Bırakıyor? 0

Seyahatlerde nakit akışı artık hemen hemen son evrelerini yaşıyor. Temassız ödemeler, mobil cüzdanlar, sanal kartlar gibi alternatif ödemeler dünyayı ele geçiriyor.

Barclaycard yaptığı araştırmalarda bu trendin iş seyahati alanında da ciddi şekilde etkili olduğunu söylüyor. Teknolojinin bu imkanlarının popülaritesi arttıkça, tüketici alışkanlıkları iş seyahati alanına da etki yapıyor.

Barclaycard, bu etkiyi daha kapsamlı araştırmak için 250 seyahat karar mercisine yönelik bir anket yaptı.

  • Seyahat yöneticilerinin % 29’u, geçen yıl mobil cüzdan yoluyla ödeme taleplerinin arttığını söylüyor.
  • Seyahat yöneticilerinin % 26’sı gezginlerin mobil uygulamalar üzerinden rezervasyon ve ödeme yaptığını belirtiyor.
  • Araştırma seyahat severlerin son beş yıl içinde sanal kart kullanımı %37 oranında arttığını belirtiyor.
  • Araştırmada, dijital veya mobil cüzdan kullanımında % 49’luk bir artış kaydedildiğini ancak son beş yılda temassız özellikli fiziksel kurumsal kartların kullanımında ciddi bir artış yaşandığına dikkat çekiliyor.
  • Seyahat alıcılarının% 66’sı önümüzdeki beş yıl boyunca cep cüzdanlarının kullanımının artacağını öngörüyor.
  • Tekrar tekrar satın alma için bir uygulamaya bir kez kart bilgilerini girerek, sonraki alışverişlerinde kayıtlı kartlarıyla görünmez ödeme yapanların sayısında da %58 artış bekleniyor.
  • Karar vericilerinin % 30’u, tedarikçiler tarafından dijital ödemelerin yaygın biçimde kabul görmesinin onların benimsenmesini sağlamasına yardımcı olacağını söylüyor.
  • Seyahat karar mercilerinin % 43’ü, iş seyahatleri ve eğlence masrafları üzerinde geçen yılki kontrol seviyeleri konusunda daha fazla endişe duyuyor.

Ayrıca araştırma, 10 şirketten 9’unun, iş gezilerinde çalışanlarına birkaç gün boş vakit geçirmeleri içim olanak sağladığını belirtiyor.

Araştırma sonuçlarını değerlendiren Barclaycard Ticari Ödemeler Direktörü Maria Parpou, şunları söyledi;

Günümüz iş seyahatine gidenlerin kişisel ve mesleki hayatları arasındaki çizgileri bulanıklaştırıyor; yalnızca seyahat günlerini tatil günlerine ekleyerek değil, aynı zamanda tüm gezi deneyimiyle ilgili beklentiler de değişiyor. Tüketiciler, mobil ve görünmez ödemeler de dahil olmak üzere boş zaman gezilerini satın almanın farklı yollarına alıştıkça, iş seyahati rezervasyonlarının da bu kadar kolay olmasını bekliyorlar.

Bu trend ilerledikçe, şirketler ve tedarikçiler hem yaptıklarına bakmak ve ödemeleri almak durumunda. İyi haber, işletmelerin değişen ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olacak mevcut çözümlerin olmasıdır. Ödemeler, mobil cüzdanlar ve veri açısından zenginlikle sanal kartlar gibi dijital ödeme yöntemlerinden faydalanarak, her bir rezervasyonun nereden veya nasıl yapıldığı görebiliyorlar. Bu şirketler, uyum ve kontrol ihtiyaçlarını dengelerken, seyahat taleplerine cevap verebilecekleri anlamına geliyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe