Havayollarının Ticaret Hacmi Artmaya Devam Ediyor

Birçok sektörde boy gösteren Amadeus  en iyi 50 havayolu müşterilerini inceledi. Bu inceleme sadece yolcu hacmini açığa çıkarmak amacıyla değil aynı zamanda biletlerin değerlerini de göz önünde bulundurdu.

PNR hacminde yaşanan %15’lik büyüme sektörde gerçekten önemli bir rol oynuyor. Amadeus IT Group başkanı Philippe der Arslanian‘a göre bu büyüme havayollarının websiteleri veya dijital çözümlerle birlikte getirdiği hacimden kaynaklanıyor. Geliştirilmiş ticaret taktikleri ile daha çok ürün satılıyor ve bu sayede kullanıcı tecrübeleri zenginleştiriliyor.

Arslanian ayrıca havayolları şirketlerinin ‘her an’ ticaret mantığıyla hareket edip, müşterilerine tüm gezileri boyunca hizmetler sunmaları gerektiğini söylüyor. Bu konsept ise onlarda hala test aşamasında.

Amadeus, gezginlere bilet koşulu yükseltmesi ve bitişik koltuk ekleme imkanı da sunuyor. Plusgrade başkanı Ken Harris, havayolları şirketlerinin sağladığı gelirlerin bu tarz problemlere getirdikleri çözümlerden kaynaklı olduğunu düşünüyor.

Havayolları ticareti çözümleri ürün pazarlama başkanı Robert Booth, partnerlerinin birçoğunun teklif talebinde bulunduğunu söylüyor.

Kapak Görseli: Amadeus

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!