Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Türkiye’nin en büyük yer hizmetleri şirketi, kolaylaştırılmış check-in ve boarding sunarak, 14 havalimanında havayollarının hizmetleri kişiselleştirmesine yardımcı olacak

Merkezi yük kontrolüne geçmek verimliliği artıracak

Yer hizmetleri şirketleri için, birçok havayolunun Kalkış Kontrol Sistemini (DCS) pek çok havalimanında kullanmak karmaşık ve verimsiz bir uygulama olabilir. İstanbul merkezli Havaş Yer Hizmetleri, Türkiye, Letonya ve Suudi Arabistan’daki 14 havalimanında Yer Hizmetleri operasyonlarını modernize etmek ve kolaylaştırmak için Amadeus’u ve Amadeus’un Altéa DCS’ini bu nedenle seçti. Yeni sistem birden fazla DCS’in yerini alarak Havaş’ın kullanımı kolay bir platformla, herhangi bir havayolundan yolcu işlemlerini yönetmesine olanak sunuyor.

Havaş, Amadeus teknolojisini kullanarak, hizmet verdiği havalimanlarında birden fazla DCS kullanımı ihtiyacını ortadan kaldırarak havayolu ortaklarına BT yapılarını basitleştirmede yardımcı olacak. Tek bir sistemin sunduğu tutarlılık, yolculara check-in sırasında her bir havayolunun kendine özgü politikalarına uygun hizmet verirken, upgrade sunma imkanı ve ek bagaj, lounge erişimi ve yemek gibi ürünlerden de yan gelirleri elde edilmesini sağlamaktadır.

Havaş, şimdi kalabalığı azaltmak ve havaalanı genelinde yolculara hizmet vermek için mobil cihazlara sahip gezici elemanları konuşlandırmakla birlikte, artık daha kolay bir havaalanı deneyimi için yeni self servis check-in ve boarding seçenekleriyle daha kapsamlı bir yolcu deneyimi sunma esnekliğine sahip oldu. Havaş, uçak yük kontrol operasyonlarını merkezileştirerek, tek bir ekip ile birçok havalimanında uçuşların hassas yük ve denge işlemlerini optimize edebilecek. Bu yaklaşım, havalimanlarında yük kontrolörlerinin bir sonraki gelen uçuşa kadar bekleme durumlarında, her havalimanında yük kontrolörleri bulunmasına karşı üretkenliği artırır.

Havaş Yer Hizmetleri Genel Müdürü Mete Erna “Amadeus teknolojisi, hem yolculara hem de havayollarına daha iyi, daha verimli hizmet sunmamızı sağlıyor. Bugün, belki de her zamankinden daha fazla, her bir yolcunun ihtiyacına hızla adapte olabilmemiz ve destek sağlayabilmemiz çok önemli. Amadeus ile hizmetlerimizi seyahatte güven ve verimliliği artıracak şekilde uyarlama konusunda daha fazla esnekliğe sahibiz. ” diye belirtti.

Amadeus Havaalanı BT EMEA Başkan Yardımcısı Yannick Beunardeau ise şunları ekledi: “Mevcut ortam seyahat endüstrisinin tüm alanlarına baskı yapıyor ve yer hizmetleri de bunlara dahil. Bu anlaşmayla Havaş’ı, operasyonel maliyetlerini düşürmesine ve sunduğu hizmetleri daha esnek ve kişiselleştirilmiş olarak uyarlamasına, aynı zamanda havayolu ortaklarına daha fazla değer sunmasına yardımcı olmak için destekliyoruz.”

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz