Dünya Turizmi Yeniden Canlanırken, Dominik Cumhuriyeti Sorumlu Bir Açılma Stratejisiyle Liderliğini Koruyor

Dominik Cumhuriyeti Turizm Bakanlığı, ziyaretçilerin güvenliğini garanti altına almak için ülkenin turizm merkezlerinin sıkı protokoller altında açık tutulmasını sağlıyor.

Ülkeler aşılama süreçlerinde ilerlerken ve dünya turizmi 2020’de tarihi bir düşüşün ardından yeniden canlanmaya başlarken, Dominik Cumhuriyeti liderliğini koruyor ve Latin Amerika’daki liderliğini yeniden teyit ederken, kendisini Eylül 2020’den bu yana sürdürülebilir bir şekilde uygulanan sorumlu kurtarma stratejisi ile uzmanlaşmış uluslararası kuruluşlar tarafından tanınan bir dünya referansı olarak pekiştiriyor.

Planda yer alan bir dizi önlem, ana havaalanlarında gelen yolculara uygulanan rastgele testlerde sıfıra yakın bir pozitiflik oranı ile ülkenin turist direklerinin ziyaretçiler için güvenli yerler olarak kalmasını sağladı.

Turizm hizmet personelinin %100’ünün aşılanması, sağlık protokollerine uyulması, ülkeye giriş için PCR testi yaptırma zorunluluğunun kaldırılması, rastgele testlerin uygulanması ve Sağlık Yardımı uygulamasının hayata geçirilmesinin yanı sıra otellere giden tüm turistler için COVID-19 ve değer zinciri boyunca sertifikalı protokollerin uygulanmasını kapsayan plan devam eden bu önlemler arasında yer alıyor.

Turizm Bakanlığı, 1 Haziran Salı günü, planda yer alan eylemlerin sürdürüleceğini ve turist yardımı kapsamı süresinin 30 Temmuz 2021’e kadar uzatıldığını bildirdi.

Bu önlemler, ülkeyi tanıtmak için agresif bir strateji, en önemli rotaları sürdürmek ve yeni rotalar oluşturmak için anlaşmalar ve değer zincirinde stratejik müttefiklerin belirlenmesi ile tamamlanmıştır.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Ayrıca ülke, turizme açık bir politika ile devam etmesini sağlayan aşılama oranındaki ilerlemede bölgede ilk 5 ülke arasında yer alıyor” denildi.

Dominik Hükümeti, dünya çapında olası yeni bir gerilimin etkisini öngörerek, nüfusun sağlığının yanı sıra enfeksiyonlarda artış olasılığını azaltmaya çalışan güvenlik önlemlerini güçlendirdi.

Aralık ayından bu yana Dominik Cumhuriyeti’nde turizm, son 12 aydaki varışlar açısından en iyi ay olan Mayıs ile birlikte toparlanma işaretleri gösteriyor ve bu da turistlerin ve tur operatörlerinin ülke tarafından alınan önlemlere olan güvenini doğruluyor.

Sektör, Dominik ekonomisinin ana lokomotiflerinden birini temsil ediyor. Ülkede 70’den fazla otel zinciri, 100’den fazla havayolu ve dünya çapında faaliyet gösteren ana tur operatörleri ile anlaşması bulunmaktadır. Dominik havaalanları dünyadaki 500’den fazla şehirden turist almaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!