Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uçuşların yeniden başlayacağına ilişkin duyurunun ardından yurt dışı uçuş aramalarında %52, yurt dışı otel aramalarında %59 artış. Seyahat yasağının kaldırılmasından sonraki 15 gün içinde seyahat edenlerin %25’i seyahat etmek istiyor.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın (MENA) en büyük çevrimiçi seyahat pazarı olan Wego, Suudi Arabistan’ın uluslararası uçuşlara yeniden başlaması için hazırlanıyor.

Açıklamanın ardından platform aracılığıyla yurt dışı uçuş aramalarında %52, yurt dışı otel aramalarında ise % 59 artış görüldü.

Yolcuların yaklaşık %25’i, duyuru tarihinden bu yana bu dönem için arama talebinin %80 arttığı uçuşlarının yeniden başlamasından sonraki 15 gün içinde seyahat etmek istiyor.

Mısır, uçuş arama destinasyonları için listenin başında yer alırken, onu Filipinler, Fas, Ürdün ve Türkiye izledi. Ayrıca uçuş aramalarında Maldivler, Tunus, Ukrayna, Yunanistan ve Sri Lanka gibi yeni tatil destinasyonlarının ortaya çıktığını gördük.

Wego MENA ve Hindistan Genel Müdürü Mamoun Hmedan; “Bu, bölgedeki turizm sektörünü canlandırmaya yönelik büyük bir adım. Suudi Arabistan, Ortadoğu’daki turizm sektörünün önemli bir yüzdesini oluşturmaktadır. Ülke pandemiyi çok iyi idare ediyor ve gezginler için güveni yeniden sağlıyor. Pek çok kişi bu duyuruyu sabırsızlıkla bekliyordu ve Suudi Arabistan’a ve Suudi Arabistan’dan uçuş ve otel rezervasyonlarında artış görmeye devam etmeyi umuyoruz” dedi.

Wego, Suudi Arabistan’ın uçuşların yeniden başlatılması konusundaki kararını destekliyor ve ülkeye giriş ve çıkış yapmalarına izin verilen yolcu kategorilerini açıklıyor.

Seyahat etmesine izin verilenler arasında, iki doz koronavirüs aşısı olan veya ilk aşı dozunu aldıktan sonra 14 günü dolduran vatandaşlar ile enfeksiyonlarından bu yana altı aydan daha az zaman geçirmemiş olmaları koşuluyla koronavirüsten iyileşen ve Tawakkalna Uygulamasında görüntülenen verileri onaylananlar yer alıyor. Seyahat etmeden önce Suudi Merkez Bankası tarafından onaylanmış bir sigorta poliçesi göstermeleri şartıyla 18 yaşını doldurmamış vatandaşlara da izin verilecek.

Ayrılan yolcuların, Krallık’taki akredite bir tarama merkezinden bir PCR test sertifikası göstermeleri gerekir. Ülkeye döndükten sonra yolcuların yedi gün karantinaya girmeleri ve hafta sonunda PCR testi yaptırmaları gerekecek.

Wego verilerine göre tatil köyleri, gezginler için yapılan aramalarda %58 ile başı çekiyor, onu apartlar ve oteller izliyor.
Uçuş arayan gezginlerin yaklaşık %68’i yalnız, %20’si aile ve %12’si çiftlerden oluşuyor.

Suudi Arabistan pandemiyi çok iyi idare eden ülkelerden biri. Ülke, COVID-19 aşısını sakinlerine yaymak için büyük çaba sarf ediyor. MENA bölgesinde en düşük vaka oranlarına sahip.

Yolcular, havaalanlarının ve otellerin seyahate duyulan güveni yeniden tesis ettiği yerlerde kendilerini daha güvende hissediyorlar. Sıkı ihtiyati tedbirler ve yüksek standartları karşılayan güvenlik önlemleri ile turizm sektörü için istikrarlı bir toparlanma bekleniyor.
Wego, yüzlerce otel ve uçuştan en iyi fiyatları ve fırsatları almalarına yardımcı olmak için kullanıcılarına en iyi teklifleri sunuyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz