Çin’e Vizesiz Seyahat Başlıyor 3

Antalya’da temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, önümüzdeki yıl Çin’e vizesiz seyahat edilebileceği müjdesini verdi.

Vizeleri kaldırmak adına çalışmalara devam ettiklerini belirten Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ile arasında vize olmayan ülkelerin sayısını artıracaklarını vurguladı. Önümüzdeki yıl Çin’e vizesiz seyahat edilebileceği müjdesini veren Çavuşoğlu, bu konuda çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

“Polonya ile aramızda vizeyi kaldırdık. Tek şartımız THY seferlerini artırmak. Ancak, kendilerinin bu konuda gelir kaybı kaygısı taşıdı. Bu talebimize olumlu bakmadılar. Aslına bakarsanız gelir kaybı değil daha fazla kazanacaklardı.”

G 20 ZİRVESİNE 4 BİN GAZETECİ KATILACAK

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan başkanlığında geçen ay 7 bakan, Vali Türker ve Başkan Menderes Türel ile Ankara’da Antalya için toplantı yaptık.

G-20 hazırlıkları da sürüyor. Belek’te 30 otelin bulunduğu bölgeyi kırmızı çizgi olarak tabir ettikleri bölge olarak ayarladık.
Otellerin jeneratörlerinden, bölgede yağmur yağarsa duruma çözüm bulunmasına kadar tüm çalışmaları yakından takip ediyoruz.

Bu fırsatı iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Tanıtım yapmamız lazım. Liderler, yöneticiler, bürokratlar ve tüm dünya ülkelerinden 4 bin basın mensubu Antalya’ya gelecek. Bu durumda hepimize önemli görev düşüyor.

BATIYA BUTİK HAVALİMANI

“Batı ilçelerinde turizmin hareketlenmesi için butik bir havaalanına uygun bölge arıyoruz. Gazipaşa’ya da havaalanı yapmak için çok uğraştık ama başardık. Şimdi 1 milyon yolcuya yaklaşmış durumda. Batı ilçelerinin butik otelleri gibi butik bir havaalanımız neden olmasın?”

Kaynak: Turizm Güncel

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

3 Yorum

  1. hala kalkmis bir vize yok, ayrica polonyaya vize falan kalkmadi, schengen ülkesi ile kafasina göre nasil vize kaldiriyorlar acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe