En Şaşırtıcı Otel Odaları

Çatısı olmayan bir otel odasında uyuma fikri pek de çekici gelmeyebilir. Ama manzaranın ortasında, duvarın engel olmadığı bu otel odalarını gördüğünüzde, içinizdeki maceracı kişiliğin uyanması kaçınılmaz. Dünyada, etkileyici otel odalarının yüzlerce örneği var elbette, ancak hem romantik hem de sıra dışı olan açık hava otel odalarından bir derleme yaptık. Biraz farklılık, olağanın dışına çıkmak iyi gelir diye düşündük.

Ivory Lodge Lion Sands, Güney Afrika

ivory-lodge-lions-sands-south-africa

Güney Afrika’da, Sabi Sand Reserve’in içerisinde yer alan Ivory Lodge Lion Sands, 6 özel villasıyla hem safari heyecanını hem de doğa içerisinde lüks konaklama ihtiyacını karşılıyor. Afrika otantik detaylarıyla dekore edilen odaların şıklığı bir yana bu kampta öyle bir oda var ki, bir gecenizi mutlaka bu odada geçirmek isteyeceksiniz.
Yıldızların altında, Afrika’da bir gece deneyimi yaşayacağınız yatağınızda uzanırken, tek derdiniz sayacağınız yıldızların çokluğu olacaktır!

Amangiri, Utah

amangiri

Arizona sınırına yakın, 600 dönümlük fazlasıyla geniş bir arazide yer alan Amangiri; kesinlikle bambaşka bir coğrafyada, etkileyici bir ambiyansın ortasında, tam anlamıyla yoktan var ediyor. Kanyonun kurak görüntüsü bile o kadar çarpıcı ki, alışık olduğumuz yeşil ağaçlarla süslü tepe manzaraları kadar akla kazınıyor. Muhteşem manzaralı yüzme havuzu etrafında yayılan otel, derin kanyon ve yüksek plato görüntüleriyle tamamlanıyor. Beyaz beton duvarlarla çevrili bir yatak odası, mumluklarla aydınlatılan bir ortam ve gökyüzündeki yıldızların aydınlattığı bir dünya. Bizce muhteşem!

Nkwichi Lodge, Mozambik

nkwichi-lodge-mozambique

Malawi Gölü’nün Bozulmamış Mozambik kıyılarında yer alan Nkwichi, 4 km uzunluğundaki kıyı şeridi ve bu kıyıya yayılmış 8 farklı tenha plajıyla, gürültüden uzak, saklanmış kuytu bir cennet. Afrika’nın bakir doğasını keşfetmek için tasarlanmış bu otel sanki kaybolmuş bir dünyayı bulmanın sevincini yaşatıyor. Ağaç ve ahşabın hâkimiyetindeki odalar, savanlı yataklar, Afrika’da olduğunuzu unutturmayan objeler ve lüks dokunuşlar tam da istediğiniz gibi! Bir de üzerine, dünyanın belki de en sakin ve sessiz plajlarından biri üzerine kurulmuş savanlı bir yatakta, rüzgarın tatlı esintisiyle uçuşan cibinliğin gölgesinde huzurlu bir uykuya ne dersiniz?

Tswalu Kalahari, Güney Afrika

tswalu-kalahari-south-africa

100.000 hektarlık bir alanı kapsayan Tswalu Kalahari, Güney Afrika’nın en büyük özel rezervi! Tswalu Kalahari’nin bu geniş arazide konumlanmasından sonra gelen bir diğer özelliği ise, kampta en fazla 30 kişinin misafir ediliyor olması. Tüm misafirleriyle birebir ilgilenme imkanı olan otel, Afrika’nın nefes kesen doğasını, sakinlik ve huzurla ödüllendirebileceğine inanıyor. Vahşi yaşamın ortasındaki bu huzurlu kaçış noktası. Tarkuni evleri, kamp alanından uzakta, çölün ortasında bir vahayı andırıyor. Doğanın ortasında, Afrika’da gökyüzünü uyumadan önce doyasıya izleyeceğinizi bilmem hatırlatmaya gerek var mı?

L’Albereta, İtalya

lalbereta-italy

Lombardy’nin tepelerinde, asmalarla çevrili bahçesi ve binasıyla kartpostalı andıran L’Albereta’nın her köşesinde ayrı bir zarafet hakim. Her detayı özenle düşünülen bu klasik stildeki otelin mobilyaları ve objeleri tek tek seçilmiş. Peki bu otelin süitine ne demeli! Iseo Gölü manzaralı süitin terasında dekore edilen oda, bir film sahnesini andırıyor.

Amanruya, Türkiye

amanruya-turkey

Bodrum Gölktürkbükü’nde, tüm telaştan uzakta bir noktada yer alan Amanruya Resort, yeşilliğin ortasında, masmavi denize bakan küçük, huzur dolu bir cennet. Türk coğrafyasından etkilenerek yaratılan mimaride Akdeniz ve Osmanlı izleri görülüyor. Sade ama son derece şık bir stille dekore edilen otelin bir oda seçeneği var ki; cennet içinde kendi cennetini yaratıyor. Terrace Cottage oda tipi, kendi özel bahçesi ve gri-yeşil mermer havuzuyla gökyüzü ve deniz arasında bir köprü oluşturuyor. Hava karardıktan sonra, havuz kenarında kurulan pergola altındaki yatakta uyuma fikri ise çok romantik!

Las Ventanas al Paraíso, Meksika

las-ventanas-al-paraiso-a-rosewood-resort-mexico

Tarihi kasabalar San José del Cabo ve Cabo San Lucas arasında yer alan Las Ventanas al Paraíso, Pasifik Okyanusu ve Cortez Denizi manzaralarıyla çöl manzarasını birleştiriyor. Tüm süitlerde teleskop olan otel odaları buram buram huzur kokuyor. Ve sıra geldi, otelin penthouse’una. Çatı terasındaki muhteşem manzarayı kusursuz bir stille buluşturan otel, bu terasın hakkını vermek için yerleştirdiği yatağıyla tam da filmlerde görebileceğiniz bir sahne yaratıyor!

Kaynak: Jabiroo

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!