Çevrimiçi Kanallar, 2017’de Avrupa’nın En Popüler Seyahat Rezervasyon Yöntemi Olacak 0

Seyahat rezervasyonlarının çoğunun hala çevrimdışı olarak, yani İnternet kullanmadan yapılmakta olduğunu unutmak, çoğu zaman kolaydır

Ancak 18 ay içerisinde, Avrupa, gezegen üzerinde, seyahat servisleri için çevrimiçi rezervasyon kanallarının, çevrimdışı kanalların önüne geçtiğinin görüldüğü ilk bölge haline gelecek.

İrlanda’nın Dublin şehrinde, bu hafta içinde düzenlediği konferansta Phocuswright şirketi, 2017 yılının sonunda, rezervasyonlar bakımından kıtadaki dijital yaygınlığın, %52’lik bir oranla Kuzey Amerika’nın (bütün rezervasyonlarda hala bu bakımdan %50’nin altında) önüne geçeceği tahmininde bulundu.

Bu, dünya çapındaki dijital seyahat ekonomisinin geçirdiği evrimdeki bir dönüm noktası. Peki, bunu yönlendiren şey nedir?

Yararlılık açısından bakıldığında, genişbant teknolojisi aracılığıyla daha fazla sayıda insanın İnternet’e bağlandığı ve pek çok kullanıcının, İnternet’e erişmek için akıllı telefonlarını kullandıkları gerçeği hala varlığını sürdürüyor.

Ancak, aynı zamanda, piyasadaki büyük oyuncular, markalarını, seyahat seçeneklerini arama ve satın alma konusunda güvenli birer yöntem olarak geliştirmek adına önemli işler yapmış bulunuyor.

Özellikle, Avrupa’daki online seyahat acentelerinin, seyahat rezervasyonlarının büyük bölümünü elde etmek yönündeki gayretleri (ve, özellikle, tedarikçileri, gezginleri doğrudan rezervasyon yapmaya ikna etmeleri yönünde fazlasıyla teşvik ederek), başarılı oldukları bir konu olma özelliğini taşıyor.

Phocuswright’ın sektöre yönelik analizi gösteriyor ki, konaklama açısından bakıldığında, doğrudan rezervasyonların azalması ile birlikte; Fransa, Almanya ve Birleşik Krallık’ın, dört yıl içinde, sektördeki rezervasyon oranlarını ikiye katlaması ile birlikte, sektördeki rezervasyonların neredeyse yarısı online seyahat acenteleri üzerinden gerçekleştirilmiş bulunuyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.