Asyalı Gezginler Sayesinde En Hızlı Büyüyen Avrupa Destinasyonları

Konaklama sitesi Agoda’nın en son gerçekleştirdiği “travel smart” çalışmasının bugün açıklanan sonuçları gösteriyor ki; Asyalı gezginler sayesinde büyüyen ve zirveye ulaşan Avrupa destinasyonları mevcut. Asyalı gezginler Paris ve Londra’yı çok sevseler de, daha küçük Avrupa şehirlerine yapılan rezervasyon oranlarında daha hızlı bir artış var.

Çalışmada, 2014 ve 2015 yılları için Agoda’dan milyonlarca rezervasyon gerçekleştiren gezginlerin rezervasyonları kıyaslandı. Avusturya, Hallstatt bir önceki yıla göre gerçekleştirilen iki katından fazla rezervasyonla en hızlı büyüyen Avrupa destinasyonu oldu, bunu Almanya, Fussen ve İskoçya, Glasgow takip etti.

2014’den 2015’e değişen büyümelerle ilk 10

  1. Avusturya, Hallstatt % 101.4
  2. Almanya, Fussen % 87.3
  3. Birleşik Krallık, Glasgow % 85.1
  4. Birleşik Krallık, Oxford % 78.3
  5. Çek Cumhuriyeti Cesky Krumlov % 70.7
  6. Almanya, Heidelberg % 66.9
  7. Avusturya, Salzburg % 63.9
  8. Fransa, Avignon % 60.7
  9. İsviçre, Grindelwald %59.5
  10. İsviçre, Interlaken %56.5

Unesco Dünya Mirası Koruma Alanı olan Hallstatt, eski bir tuz madeni köyü ve son birkaç yıldır Çinli turistler için popüler bir destinasyon; o kadar ki 2012’de Çinliler Guangdong’da bir kopyasını inşa ettiler; fakat artık sadece Çinli turistler gelmiyor aynı zamanda Asya’nın her yerinden ziyaretçiler Hallstatt’ın popülerliğinin artmasına katkıda bulunuyorlar.

Agoda Operasyon Direktörü John Brown; “ Asyalı gezginlerimiz varış destinasyonlarını genişletiyorlar ve görüyoruz ki; zaten daha önce büyük şehirlerde bulunmuş olan insanların belli Avrupa destinasyonlarına gerçekleştirdiği ziyaretler sonrasında bu destinasyonlar için büyüme oranlarında hızlı bir artış yaşanıyor.” dedi.

Listenin iki numarası Almanya, Fussen ise; 19. yüzyıldan kalma kalesi Neuschwanstein ile bir perimasalı şehri, öyle görülüyor ki; genelde Asyalı turistler için kaleler popüler. Listede yer alan 5., 6., ve 7. destinasyonlar olan Cesky Krumlov, Heidelberg and Salzburg için de durum benzer.

Londra ve Paris listede ilk 10 içerisinde yer almıyor; fakat yine de Birleşik krallık ve Fransa listede en iyi şekilde temsil ediliyor. Glasgow ve Oxford listede 3. ve 4. sırada yer alırken, Avignon ise kendine 8. sırada yer buldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!