Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uzun iş seyahatine giden insanlar, konaklamalarını kendileri ayarlamayı tercih ediyorlar.

The Global Business Travel Association yayınladığı raporun konusu uzatılmış konaklama ve iş seyahatiydi. Rapora göre uzayan iş seyahatinde ekstra günler için tercih edilen yerler, kısa süreliğine kiralanan eşyalı daireler yerine geleneksel olarak tercih edilen oteller gözüküyor.

Geçtiğimiz 1 yıl içinde kişilerin %80’i kaldıkları otellerdeki konaklamalarını uzattı. Kısa süreli kiralanan apartman daireleri de ilgi görse de gelenekseller hala terk edilmemiş gibi gözüküyor. Rapora dahil olan kişilerin neredeyse sadece yarısı Airbnb, Flipkey, HomeAway gibi yerleri tercih ettiğini bildirdi.

İş seyahatine çıkanlar mutfak istiyor

Konaklamalarının uzadığı kısmını otelde geçirmek yerine apartman dairesi kiralayan katılmcıların göz önünde bulundurduğu en büyük şey ise yemek pişirebilme imkanı.

İlginç olan ise iş seyahati gerçekleştiren Amerikalı katılımcıların %20’si apartman dairesi kiralıyor, sebepleri ise aileleriyle birlikte seyahat etmek istemeleri.

Uzun konaklama sigorta dahilinde değil

Şirketler için iş seyahatinin uzaması büyük bir problem olabiliyor. Seyahate çıkanlar ise konaklamanın geri kalanını kendileri ödemek durumunda kalabiliyor.

Katılımcıların %60’ı uzun konaklama rezervasyonunu şirket aracılığı ile yaptırırken, %40’ı kendisi yapıyor.

Bu gibi durumlar kişilerin kısıtlı bilgilerinden dolayı zayıf kararlar alınmasına sebep olabiliyor. Ve bu durum sonunda şirketin istediği üretimin düşmesine sebep olabiliyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz