Booking.com’a Chat Özelliği Geliyor 0

Booking.com ile rezervasyonlarınızı yaparken veya yaptıktan sonra mail ile uğraşmak yerine direk birisiyle muhatap olmak ister miydiniz? Artık bu kısmen de olsa mümkün!

Rezervasyon ile ilgili sorular aşağı yukarı her zaman aynıdır. Kalınacak yer ile ilgili, park koşulları ve yatak tercihleri ile ilgili sorular sorulur. Bu soruların çevirisini yapıp yeni geliştirdikleri iletişim platformuna ekleyen booking.com, müşterilinin bu sorularını ‘chat’leşiyormuş gibi cevaplayacak. Check-in check-out saatleri de dahil. Yani, bu demek oluyor ki, konaklamayla ilgili birçok soru bu sayede gerçek zamanlı olarak cevaplandırılabilecek.

Booking.com-chat--930x521

Departman başkanı David Visas’a göre müşterilerin %75’i zaten self-servis seçenekleri tercih ediyor. Yeni eklenen arayüz ile müşteriler bir nebze kendi konaklama zamanlarını kendileri belirleyecek. Bunun en büyük avantajı ise resepsiyon yoğunluğunu ortadan kaldırması olacak.

Bahsettiğimiz bu platform, Pulse uygulaması ile entegre aşamasında. 150 binden fazla konaklama imkanı sağlayan şirketler Pulse uygulamasını hali hazırda zaten kullanıyor. Ve yakın zamanda gerçek zamanlı iletişim ile daha çok müşteri konaklama ile ilgil sorularına cevaplar alacak.

Yeni arayüzün özellikleri:

  • Müşterilerin isteklerini ve sorularını hızlandırılmış bir şekilde kolaylıkla 42 farklı dilde cevaplayan bir arayüz.
  • Tüm iletişimi bir merkezde toplayarak iletişimi kolaylaştıran bir arayüz.
  • com websitesi ve uygulaması ile otomatik entegrasyon içinde, farklı bir uygulama yüklemenize kesinlikle gerek yok.

Express check-in, restorant rezervasyonları, spa kullanımı gibi istek/soruların çevirileri hala test aşamasında. Android ve iOS kullanıcıları da bu özellikten faydalanabilecekler.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.