İstanbul Seyahatinizde Mutlaka Sahip Olmanız Gereken 5 Uygulama 0

İstanbul’u Gezerken Bu 5 Uygulamayı Mutlaka İndirmelisiniz

Yandex.maps

Google Maps bir çoğunuzun ilk tercihi olabilir fakat İstanbul’da Sokak Görünümü özelliğinin düzgün çalışmadığı konusunda bir çok şikayet var. Yandex ise  kesin görüntü sağlıyor. Amerika ve Avrupa’da Google daha işlevsel olabilir fakat Türkiye’de Yandex daha üstün.

yandex.maps

Ayrıca, İstanbul trafiği çok önemli bir unsur. Yandex ile an-be-an güncellenen trafik durumu ile gideceğiniz yolları değiştirerek trafiğe takılmadan, ya da en az şekilde takılarak gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Gayet hızlı ve güvenilir olan Yandex’in İngilizce özelliği de mevcut.

Trafi Turkey

trafi02

İstanbul’u lokal gibi gezmek istiyorsanız bu uygulama biçilmiş kaftan. Bulunduğunuz yeri ve gitmek istediğiniz yer işaretleyerek toplu taşıma araç seçeneklerini görebilirsiniz. En hızlı veya en ucuz seçenekler olarak sıralayarak istediğinizi seçebilirsiniz. Sadece karayolu seçeneklerini değil deniz ulaşım araçlarını da dahil eden bu uygulama fazlaca öneriliyor.

BiTaksi

İstanbul’da turist iseniz taksiye fazla para ödemeniz çok muhtemel. Yerli veya yabancı turist olmanız farketmezi.
Fakat bu uygulama ile bu durumu atlatmanız mümkün. Ödeme seçeneğini işaretlediğinizde (nakit, kredi kartı), uygulama size en yakın olan taksicileri gösteriyor ve siz de istediğinize istek gönderiyorsunuz.

bitaksi

Alternatif olarak, destinasyon için ne kadar tutacağını da hesaplayabilirsiniz. Uber ise Türk marketinde henüz kendini üst sıralara taşıyabilmiş değil. Türkçe ve İngilizce seçeneği olan bu uygulama kesinlikle tavsiye ediliyor.

Street Art İstanbul

Eğer sokak sanatı seviyorsanız bu uygulama tam size göre! Beyoğlu caddelerinde yürürken bir sürü Graffiti göreceksiniz. Bu uygulama ile gördükleriniz hakkında birçok bilgi edinebilirsiniz.

street_art

Sadece okumakla kalmayıp bu uygulamaya siz de bir şeyler yükleyerek diğer kullanıcılara bir hikaye daha sağlayabilirsiniz!

Triposo İstanbul Guide

triposo01

Her turistin hayalidir güvenilir ve bedava bir rehber. Küçük gezintiler gösteren, etkinlikler belirten, gece hayatı hakkında bilgiler veren bu uygulama bu kategorideki diğer uygulamalardan daha kullanışlı. Premium üyelik de alabileceğiniz bu uygulamanın bedava kullanışı da gayet tatmin edici. Türk Hava Yolları Tarafından desteklenen bu uygulamayı İngilizce olarak bulmanız da mümkün.

Stay Connected

Seyahat ederken telefonumuzu veya en azından internetimizi kapalı tutarız. Şarjımız çabucak bitebilir ve bilmediğimiz bir şehirde ortada kalabiliriz. Ama gezmek için de internete ve bu uygulamalara ihtiyacımız var, değil mi? Bu duruma çözüm getirmek isterseniz alldaywifi ile bunu yapabilirsiniz.

Mobile WiFi ile günlük 5$’dan başlayan fiyatla internete sahip olabilirsiniz. Özellikle gruplar için ideal olan bu araç 10 adet cihaza internet sağlayabiliyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.