Amadeus, Covid Belge Doğrulaması İçin IBM Digital Health Pass’ı Kullanmaya Başladı

Amadeus, IBM Digital Health Pass’i Traveller ID for Safe Travel Platform’una entegre ederek, IBM’in çözümünü kullanan ilk seyahat markası oldu.

Amadeus, diğer dijital sağlık geçişlerini veya sağlık toplayıcılarını sistemine entegre etme sürecindedir – geçmişte şirket CommonPass ve AOKPass’tan bahsetmişti – ancak bu, hayata geçirilen ilk dijital sağlık geçişi.

Güvenli Seyahat için Gezgin Kimliği, havayollarının, havaalanlarının, otellerin, seyahat acentelerinin ve diğer seyahat ortaklarının herhangi bir kontrol noktasında kimliği ve COVID-19 belgelerini otomatik olarak doğrulamasını sağlayan güvenli, dijital bir sistemdir.

Şu anda Air Canada, Air Europa, Norveç, Air Corsica, Air Caraibes, French Bee ve henüz kamuya açıklanmayan diğer dört havayolu şirketi tarafından kullanılmaktadır.

Hava yolcuları online check-in yaparken, Traveller ID for Safe Travel, varış ülkelerinin gerekliliklerini kontrol eder ve onlardan gerekli belgeleri taramalarını veya dijital bir versiyon yüklemelerini ister.

IBM Digital Health Pass daha sonra COVID-19 sağlık kimlik bilgilerini laboratuvarlar, aşı merkezleri ve sağlık hizmeti sağlayıcılarından oluşan küresel bir ekosisteme karşı doğrulamak için şifreleme ve blok zinciri teknolojilerinin bir kombinasyonunu kullanır.

Havayolları, yolcunun kişisel sağlık bilgilerinin havayolu veya IBM tarafından aktarılmasına veya saklanmasına gerek kalmadan, bir yolcunun uçmaya hazır olduğuna dair onay alır.

IBM, arka planda kullanılan kriptografinin ve blok zincirinin, verilerin kurcalanmaya karşı korumalı, güvenilir ve gizliliğin korunmasına yardımcı olduğunu söylüyor.

IBM’de seyahat ve ulaşım sektörü lideri Greg Land; “Dünyanın dört bir yanındaki ülkeler, ziyaretçileri tekrar ağırlamak için sınırları yavaş yavaş yeniden açmaya başlarken, belirli sınır giriş gereksinimleri ülkeden ülkeye büyük ölçüde değişebilir. COVID-19 sağlık belgelerini kontrol etme ihtiyacı, havayolları ve diğer seyahat sağlayıcılarının yanı sıra yolcular için yolculuk sırasında önemli gecikmelere neden oluyor.

“IBM Digital Health Pass’in Amadeus’un Güvenli Seyahat için Gezgin Kimliğine entegrasyonu, havayollarına mevcut dijital çözümlere ekleyebilecekleri açık teknolojiler sağlamak için tasarlandı. Bu, havayollarının daha sorunsuz bir müşteri deneyimi sunarken sınırdan giriş gereksinimlerini güvenli bir şekilde karşılamalarına yardımcı olabilir” dedi.

Amadeus, yakın gelecekte Güvenli Seyahat için Gezgin Kimliği kullanan yeni havayollarını duyuracağını ve yeteneklerin oteller ve havaalanları için de geçerli olduğunu söylüyor.

Amadeus Güvenli Seyahat Ekosistemi küresel program lideri Monika Wiederhold; “Bu, Güvenli Seyahat Ekosistemimiz aracılığıyla yürüttüğümüz işbirliğinde bir başka kilometre taşıdır. IBM gibi müşteriler ve ortaklarla el ele çalışarak, seyahat sağlayıcıların ve gezginlerin bir kez daha sorunsuz bir yolcu yolculuğu sağlamaya yardımcı olmak için ihtiyaç duydukları yetenekleri sağlayabiliriz” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!