Abta, Seyahat Tavsiyesi Değişikliklerini Açıklamaya Yardımcı Olacak Kaynaklar Oluşturdu

Abta, Dış İşleri’nin (FCO) zorunlu olmayan seyahatlere karşı tavsiyelerinden muaf olan ülkeler için bir rehber ve üyelerinin devam eden değişikliklere ilişkin yönlendirmelere yardımcı olmak için bir müşteri bilgilendirme broşürü hazırladı.

İki yeni kaynak, üyelerin en son tavsiyeleri anlamalarına yardımcı olmayı ve müşterilerine tatilde neler bekleyecekleri konusunda rehberlik etmeyi amaçlıyor.

FCO’dan muaf ülkeler kılavuzu, gerekli seyahatler hariç her şeye karşı FCO’nun küresel danışmanlığından muaf olan ülkeler için çeşitli zorunlu Covid-19 giriş gerekliliklerini, sağlık kontrollerini ve karantina kurallarını göstermektedir.

‘Mevcut seyahat durumunun kolay anlaşılır bir anlık görüntüsü’ olarak tasarlanan rehber, muaf ülkeleri alfabetik sırayla listeler, giriş kısıtlamalarını göstermek için altı farklı simge kullanır ve İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’dan gelen gezginlerin karantinadan muaf olup olmadığını belirtir.

Simgeler, İngiliz vatandaşlarının şu anda girmelerine izin verilip verilmediğini, girişte negatif sonuçlu Covid-19 testi gerekip gerekmediğini, karantina kuralları ve varışta gerekli rezervasyon bilgilerini, bağlantılı uçuşlarla ilgili transit kuralları ve komşu ülkeler arasında maske zorunluluğu ve kapalı sınırlar gibi diğer kısıtlamaları gösterir.

Abta’nın Destinasyonlar ekibi tarafından geliştirilen kılavuz, en son FCO tavsiyelerine göre eklenen veya kaldırılan ülkelerle birlikte tavsiye değişiklikleri güncellenmeye devam edecektir. Abta, üyelerine halen FCO seyahat tavsiyesi, varış noktası ve İngiltere sınır kontrolü gerekliliklerine bakmalarını tavsiye ediyor.

Kılavuz, “: Seyahate hazırlanın: tatile gitmek veya yurtdışına seyahat etmek için müşteri ipuçları ve bilgiler” adlı bir müşteri bilgi broşürü ile tamamlanmaktadır; bu broşür, araştırma aşamasından başlayarak İngiltere’ye dönüşleri de dâhil yurtdışına iş veya eğlence amaçlı seyahat etmeye hazırlananlar için ipuçları ve fikirlerr sağlar.

Abta’nın web sitesindeki tüketici tavsiyeleri sayfasında bulunan broşür, en son Covid-19 gereksinimleri, seyahat sigortası pasaportunun geçerliliği, maske zorunlulukları ve el dezenfektanı, check-in prosedürleri ve havayolu hizmetindeki değişiklikler, sosyal mesafe politikaları ve tatilcilerin ne zaman halk sağlığı formlarını doldurması gerektiği hakkında tavsiyeler içerir.

Üyelerin broşürü müşterileriyle paylaşmaları teşvik edilir. Yazdırılabilir, bir akıllı telefonda görüntülenebilir veya eBiletlere yerleştirilebilir.

Abta estinasyon Müdürü Angela Hills; “Bu benzersiz koşullarda, üyelerimizi değişen seyahat deneyiminde onlara ve müşterilerine yol gösterecek gerekli kaynaklarla desteklemeye devam etmemiz önemlidir. Denizaşırı yerler için değişen kurallar, düzenlemeler ve kısıtlamalar oldukça karmaşık görünebilir ve bu yeni araçların, üyelerimizin müşterilerden gelen soruları yanıtlayarak güvenle rezervasyon yapabilmeleri ve tatillerini dört gözle beklemeleri için yardımcı olacağını umuyoruz “dedi.

Travel Weekly ile yaptığı röportajda ise; “Sektör için seyahat tavsiyelerindeki değişiklikleri yönlendirmenin oldukça zor olduğunu takdir ediyoruz. Bu kılavuz, seyahat acentelerine hangi destinasyonların açık olduğuna dair bir anlık görüntü sağlayacak ve bunu kullanıcı dostu bir şekilde özetleyecek” diyerek ekledi.

Hills, aracın “aracıları veya müşterileri FCO tavsiyelerinin tamamını okumaktan kurtarmadığını” vurguladı, ancak “ana” kaynağının “temel esaslarını sunmak” için tasarlandığını söyledi.

“Acenteler, varış noktalarındaki durumu müşterilere açıklamak ve konuşmaları yönlendirmek için kullanabilir. Onlara güven verebilirler veya belki onları farklı bir destinasyona yönlendirebilirler ”diye açıkladı.

Yeni kaynaklar, Abta’nın geçtiğimiz ay başlattığı Salgın Sonrası İyileştirme Kılavuzuna ek olarak, Hills’in seyahatin nasıl yeniden başlatılacağına dair daha geniş bir resim sunmak ve Abta’nın Turizm Konaklama Sağlık ve Güvenlik Teknik Kılavuzunu tamamlamak üzere tasarlandığını söylediği belirtildi.

Hills, Kurtarma Kılavuzunun Covid sonrası bir dünyada seyahatin nasıl olacağına dair daha geniş soruları yanıtlamak için kullanılabileceğini, ancak tedarikçiler veya destinasyonlar hakkında belirli bilgiler sunmayacağını söyledi.

Ayrıca Abta’nın tedarikçi üyeleri tarafından seyahat devam ederken çalışma şekillerinde değişiklikler yapmak için de kullanılabilir.
Hills, “Seyahatin yeniden başlatılması, birçok farklı ülke ve birçok farklı kural ve düzenlemeyle oldukça karmaşıktı. Üyelerimiz ve destinasyonlarımız için yerel yasalar ve düzenlemeler gibi temel parametrelere hızlı ve uygun şekilde yanıt verebilmeleri için bazı yönergeleri bir araya getirmek önemliydi” dedi.

Hills, Pandemi Sonrası Toparlanma Rehberi’nin bazı üyelerin daha sürdürülebilir sağlık ve güvenlik önlemlerini uygulamanın yollarını bulmasına yardımcı olabileceğini belirtti ve “Kullan-at plastiklerin kullanılması gibi bazı temel önlemlerden dolayı endişeliydik, ancak her şeyi yapmanın doğru bir yolu olmayabilir” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!