Yeni Bir Mücadele Alanı: Dijital Cüzdan 0

Seyahat endüstrisinde atağa geçen çok önemli bir konu var: dijital cüzdan. Depolanan müşteri datalarına bakılacak olursa seyahat şirketleri müşterilerinin seyahat ödemelerini nasıl ve neden dijital olarak gerçekleştirmeleri konusunda yeniden düşünmeliler.

Neden bu konu yeni bir platform haline gelecek?

Seyahat inovasyon haberlerinde odağı daha çok mesajlaşma, sanal gerçeklik olarak görsek de yakın gelecekteki en büyük trend “dijital cüzdan”. Gezginler bir çok kişisel bilgilerini şirketlerle paylaşıyorlar ve bu bilgiler şirketler tarafından kontrol edilip depolanıyorlar. Bu yüzden, bir çok pazarlama uzmanı yakın gelecekte bu depolanan bilgilerin dijital ödeme sistemleri üzerinde çok büyük rol oynayacağını söylüyor.

Southwest Airlines yöneticileri bu marketin en önemli aracı olan “güven”e dikkat çekiyor

Anne Murray’in (Southwest Airlines pazarlama iletişimi üst düzey yöneticisi) son konuşmasında müşteri hizmetlerinin ve iş uygulamalarının seyahat marketinin en önemli taktikler olduklarının altını çizdi. Bu konu bir hayli önemli çünkü ‘ad blocking’ ve sosyal medya uygulamaları, müşterilerin klasik pazarlama mesajlarını almalarını engelliyor.

506b0dfcfb04d60a510017c9._w.1500_s.fit_

4 Temmuz 2016’da seyahat harcamaları Black Friday harcamalarını geçecek gibi gözüküyor

Kara Cuma, diğer adıyla Black Friday, ve Cyber Monday alıcılar için yılın en önemli günleridir. Peki seyahat pazarlamacıları için? Hangi etkinlikler seyahat üzerinde büyük etkiye sahiptir? Yapılan yeni bir araştırmaya göre bu sorunun cevabı 4 Temmuz. Amerika gezginleri bu yıl seyahat için 3.22 milyar dolardan fazla para harcamışlar. Bu rakamı Cyber Monday ve Black Friday ile kıyasladığımızda (2.74 milyar dolar), seyahat pazarının daha fazla güce sahip olduğunu görebiliriz.

United Airlines’a göre inovasyon her zaman işe yaramıyor

Birçok havayolu inovasyon labları kurarak iş verimini arttırmaya ve yolcuların tecrübelerini geliştirmeyi hedefliyorlar. Fakat bazı havayollarına göre ise inovasyona çok fazla eğilmek, yarardansa zarar verebilir. Bunun için Tom O’Toole’nin de bir startup konferansında dediği gibi, şirketlerin kaynakları inovasyonlara odaklandırılmaktansa müşterilerin pozitif tecrübe edinmelerine odaklandırılmalı.

Otel sektörü için ise Google’ın konumu çok önemli

Otel lokasyonları seyahatlerde kritik rol oynar ve bu gerçek Google üzerinde de hala geçerli. Adwords(Google) ile etkili internet reklamcılığı sayesinde yeni müşterilere ulaşmanız ve satışları artırmanız kolaylaşabilir.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.