Yaşamak İçin En İyi 5 Şehir 0

Şu an yaşadığınız şehirden belki memnunsunuz, belki de değilsiniz. Fakat anlattığımız şehirler arasından size en ideal gelen özellikleri okuduğunuzda mutlaka orada vakit geçirmek isteyeceksiniz.

Zürih – İsviçre

1

Hayatınızda görebileceğiniz en düşük vergi oranları, Zürih’te uygulanıyor. Hayat pahalılığı da aynı oranda yüksek olmakla birlikte, bölge halkının yaptığı ticaretten elde ettiği gelir birçok bölgeye göre daha fazla. Bu şehirde kendinize, kalabalıklar içinde pek boğulmadan yaşayabileceğiniz huzurlu, müstakil bir ev bulabilirsiniz.

Düsseldorf – Almanya

2

Sanatla ne kadar ilgilisiniz? Eğer gerçek bir sanat aşığıysanız Düsseldorf sizin için ideal bir şehir. 130’dan fazla galeriye ev sahipliği yapan Düsseldorf’un her köşesi buram buram sanat kokuyor. Görsel sanatlarla yakından ilgileniyor, galeri gezmeyi seviyorsanız Düsseldorf’a taşınmak için hazırlıklara başlayın.

Kopenhag – Danimarka

3

Huzurlu ve sakin bir hayata ne dersiniz? Kopenhag huzur veren, durgun havasıyla böyle bir ortamı tercih eden okuyucularımızın ilgisini mutlaka çekecektir. Burası, düzgün mimarisi ve yormayan yaşantısıyla sakin bir hayat sürmek isteyen okuyucularımız için çok uygun bir yer. Aynı zamanda, birçok futbol takımının Avrupa Kupası maçlarına ev sahipliği yapması bakımından futbol severler için de ideal! Hem hep sakin, durgun geçen günler de nereye kadar, değil mi?

Münih – Almanya

4

Münih’teki şatolar ve saraylar böyle yapılara ilgi duyanları büyüleyebilir. Ama sadece bunlarla yetinmek mümkün mü? Gündelik yaşamı kolaylaştıran özellikler kesinlikle çok önemli. Bu sebeple Avrupa’nın en iyi altyapısına sahip şehri Münih sizler için ideal. Su, elektrik, ısınma ve birçok altyapı özellikleri bakımından, Münih sakinlerine asla sorun çıkarmaz.

Auckland – Yeni Zelanda

5

Eğer kalabalık kelimesine tam bir karşılık arıyorsanız, Auckland doğru cevap! Bu kadar kalabalık bir şehirde, yaşam standartlarının bu kadar yüksek olması sizi şaşırtabilir! Ekonomik özellikleri ve ihracat seçenekleri, bu bölgede yaşayanlara ekonomik yönden birçok rahatlık sunuyor. Geniş yolları ve zengin kaynaklarıyla Auckland, yaşamak için en ideal şehirlerden biri.

Her insanın her istediği şehirde yaşaması maalesef mümkün değil. Bunun için ya çok zengin ya da dünyayı dolaşmayı yaşam biçimi olarak benimsemiş bir gezgin olmalısınız. Yalnız neden tatillerinizi bu şehirleri tanımaya ayırmayasınız? Yazımızda söz ettiklerimizi sınırlı bir zamanda da olsa kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Bunun için planlarınızı yapmaya bir an önce başlamanızı öneririz.

Kaynak: Tripsta

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe