WizzAir Yeni Budapeşte-Berlin Hattını Duyurdu 0

Wizzair Budapeşte’den Berlin Schönefeld havalimanına olan yeni rotasını duyurdu. Yeni düşük maliyetli havayolu firması Wizz’in seferleri, 13 Mart tarihinde başlayacak ve uçuşlar günlük olacak.

Bu rota için biletler şimdiden satışta ve wizzair.com üzerinden ya da WIZZ mobil uygulamasıyla rezerve edilebiliyor. Bilet fiyatları ise 2990 Macar fronti ve fiyata 55x40x23 ebatlarına kadar ücretsiz el bagajı hizmeti de dâhil.

Almanya’nın başkenti Berlin, ülkenin en büyük şehri ve siyaset, kültür, medya ve bilimin de merkezi. Şehir, uluslararasılığı, hoşgörüsü, canlı gece hayatı, birçok tarihi yeri, zengin kültürel mirası ve Unesco Dünya Mirasları listesinde bulunan müzeler adası etrafına toplanmış olanlar da dahil sayısız birinci sınıf müzeleriyle bilinmektedir. Wizzair’in yeni hattındaki günlük tarife, uzun süreli ziyaretlerle güzel Berlin’i ve Brandenburg bölgesini keşfetmeye olanak tanıdığı gibi kısa şehir turları ve iş gezilerine de imkân sağlayacak.

Berlin hattı açıklaması 2017’de 11 yeni Budapeşte rotasının ardından geldi. Havayolu firması bu yıl, Budapeşte’yi Bordeaux, Agadir ve Frankfurt’a bağlayacak olan üç yeni uçuş daha eklemeyi planlıyor. Stavanger ve Basel uçuşları ise 2018 baharda başlayacak. Wizzair Berlin’le beraber 2017’den beri Budapeşte ağına 17 destinasyon eklemiş oldu ve bu da toplamda 67 düşük tarifeli güzergah demek oluyor.

Macaristan’ın yerel havayolu firması olan Wizzair, Budapeşte ve Debrecen olmak üzere 2 havaalanında, 12 uçakla çalışıyor. 2018’de Budapeşte donanmasına 2 uçak daha katılacak ve Macaristan’dan olan rotaların kapasitesi 5.5 milyon koltuğa ulaşacak. Geçtiğimiz 12 ayda Macaristan’dan ve Macaristan’a 4 milyon yolcu Wizz ile uçtu bu da yıldan yıla %17 büyüme demek.

Wizz şu anda 2 Macaristan havaalanından 74 rotaya hizmet sunuyor.

Wizz Air’i kurumsal ilişkiler müdürü Gabor Vasarhelyi, “ Avrupa’ya ve ötesine uzun zamandır beklenen rotaların başlaması ve duyurulması ile 2017 yılı Wizz için çok büyük bir genişleme yılı oldu. Büyüyen Macaristan ağımıza heyecan verici bir başka şehri eklediğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Berlin şu anda Budapeşte’deki düşük tarifelerimizde mevcut ve bu servisin hem iş hem de tatil amaçlı seyahat edenler arasında popüler olacağına eminiz. İlgili tüm müşterilerimize wizzair.com ya da wizz mobil uygulaması üzerinden en hızlı şekilde uygun fiyatlı biletlerimizi almasını ve Avrupa’nın en popüler başkentlerinden birine unutulmaz bir Wizz seyahatinin tadını çıkarmasını öneririz” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe