Finnair Bilet Rezervasyon ve Satışları için Sohbet Robotu Uygulamasını Başlattı 0

Facebook aracılığıyla irtibat kurabilen Finn, bilet satışı gerçekleştirebiliyor, müşterilere uçuş zamanları ile ilgili haber verebiliyor, izin verilen bagaj ağırlığını hesaplayabiliyor ve gerektiğinde müşterileri “Rezervasyonumu Yönet” sayfasına yönlendiriyor.

Finn, ayrıca sıkça sorulan sorulara da cevap veriyor ve eğer bir soruyu cevaplayamazsa, mesaj bir müşteri hizmetleri temsilcisine teslim ediliyor. Sohbet robotu makine öğrenimi yoluyla sürekli güncelliyor.

Finn şu anda yalnızca İngilizce olarak iletişim kuruyor; ancak bu yılın sonuna kadar Fince ve Çince olarak da hizmet vermesi planlanıyor.

Finnair Dağıtımdan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Rogier van Enk; “Yapay zekayı kullanmak dönüşüm stratejimizin ayrılmaz bir parçası. Giderek büyüyoruz ve bu süreçte yeni dağıtım yeteneği teknolojisini kullanarak müşteri hizmetimizi iyileştirmenin ve yeni satış kanalları geliştirmenin yeni yöntemlerini arıyoruz.

“Hızlı gelişen dijital araçların müşterilerimize büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz. Finnair, ilk aşamadan sonra Çin’deki WeChat gibi diğer sosyal medya platformlarında Finn için bir yuva bulmak istiyor” dedi.

Finnair, sohbet robotu Finn’in “havacılık sektöründe teknolojik olarak en gelişmiş NDC-çözümü” olduğunu iddia ediyor çünkü tüm Finnair ağı üzerinden uçuş rezervasyonu imkânı sunuyor ve video ve görüntüleri anında mesajlaşma ekranına getiriyor.

Ayrıca Finnair, IATA’nın NDC programında Seviye 3 sertifikalı havayolu şirketi olarak bulunuyor.

Finnair’ın sohbet robotunu geliştirmesine yardımcı olan kuruluş ise havacılık sektörü için bir çözüm şirketi olan Caravelo ve şirketin Ticari Direktörü Jonathan Newman; “Mesajlaşma platformunu hizmet ve satış için bir kanal haline getiren Finn, havacılık sektöründe sohbet robotu teknolojisi için ileriye doğru atılmış büyük bir adım” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.