Türk Vatandaşlarına 4 Ülke İçin Seyahat Uyarısı 0

Dışişleri Bakanlığın tarafından yapılan açıklamada, güvenlik riski nedeniyle Somali, Güney Sudan, Etiyopya ve Yemen’e seyahat uyarısında bulundu. 

800px-Old_sanaa

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, son dönemde Afrika boynuzu bölgesinde artan terör faaliyetlerinin dost Kenya Cumhuriyeti’ni de hedef almakta olduğunun üzüntüyle müşahade edildiği kaydedildi.

Bu nedenle Kenya’da bulunan veya bu ülkeye seyahat edecek vatandaşların kişisel güvenliklerine azami dikkati göstermeleri ve müteyakkız olmaları kuvvetle tavsiye edilirken, “Bu bağlamda özellikle Somali, Güney Sudan ve Etyopya sınırlarına mücavir bölgeler ile sahil şeridine gidilmemesinde, ülke genelinde zaruri olmayan yolculuklardan imtina edilmesinde yarar görülmektedir. Vatandaşlarımızın Bakanlığımız ile Nairobi Büyükelçiliğimizce yapılabilecek uyarı ve duyuruları da takip etmeleri tavsiye edilmektedir” denildi.

YEMEN’E SEYAHAT UYARISI

Bakanlıktan yapılan bir diğer seyahat uyarısı ise Yemen’de son günlerde çatışmaların şiddetlenmesi çerçevesinde, Yemen’de bulunan ve/veya bu ülkeye seyahat eden vatandaşların şahsi güvenlikleri bakımından gerekli tedbirleri alarak, her koşulda müteyakkız bulunmaları, özellikle çatışma mahallerinden ve her türlü kalabalıktan uzak durmalarının önem taşıdığı kaydedildi.

Kaynak: Turizm Güncel

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.