Turizmciler Travel Turkey İzmir’de Buluşacak 0

Türkiye’nin turizm sektöründeki en önemli buluşmalarından biri olan Travel Turkey İzmir – Turizm Fuar ve Kongresi İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık ortaklığıyla 9.kez 10-13 Aralık 2015 tarihlerinde yeni fuar alanı fuarizmir’de organize edilecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenen Travel Turkey İzmir – Turizm Fuar ve Kongresi, İzmir Ticaret Odası (İZTO), T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından destekleniyor.

İzmir, dünyaya ev sahipliği yapacak

Düzenlendiği ilk yıl olan 2007’de, 185 firmanın katılımıyla başlayan ve her yıl katılımcı sayısını katlayarak arttıran Travel Turkey İzmir’e, bu yıl 1000’nin üzerinde firmanın katılması bekleniyor.

ADANA’nın Partner İl olduğu Travel Turkey İzmir – 9. Turizm Fuar ve Kongresi, 2014 yılına göre metrajını ikiye katlayarak Türkiye’nin en büyük ve en modern fuar alanı fuarizmir’in B, C ve D hollerinde gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl 30 ülkeden 902 katılımcı ve 67 ülkeden 28 bini aşkın ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuar, bu yıl da katılımcılarına fırsatlar sunmaya ve dünya turizm sektöründe bilinirliğini artırmaya devam edecek.

Her yıl olduğu gibi bu yılda ‘B2B işbirliği Günleri’ adı altında katılımcı firmalarla işbirliği yapmak için dünyanın önemli tur operatörleri ve seyahat acentalarından satın almacılar fuarda ağırlanacak. Türk Hava Yolları’nın desteğiyle gerçekleştirilen ‘B2B işbirliği Günleri’ ile yabancı satın alıcılarla katılımcıların, ülkemizin turizm gelirlerini artıran sözleşmelere imza atmaları hedefleniyor.

Yeni Fuar Alanı Yeni İmaj

fuarizmir ile birlikte Travel Turkey İzmir’e yeni bir kimlik çalışması yapıldı. Travel Turkey İzmir’in logosu ve internet sitesi yenilendi. Fuarın yeni logosu İzmir’in antik kentleri Efes ve Agora’dan esinlenerek hazırlandı.

Katılımcı ve ziyaretçi çalışmalarının hızla devam ettiği Travel Turkey İzmir’de, katılımcı firmaların yerleşim planlamaları da ürün gruplarına göre yapılıyor. fuarizmir’in B holünde tur operatörleri, seyahat acentaları, havayolu, rent a car, cruises, oteller, turizm merkezleri, uluslararası katılım, turizm ulaşım, otel ekipman, banka & sigorta & yazılım, turizm medya firmaları yer alırken; C holünde iller, belediyeler ve beldeler olacak. D holünde ise eşzamanlı ‘Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi’ gerçekleşecektir.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.