Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uçsuz bucaksız dünyayı sırt çantasıyla gezerken, yalnızlık çekmek bir deneyim olmak zorunda değil.

Aksine, modern çağda yollara düşmek, sizinle öneriler ve deneyimler paylaşabilecek olan, aynı kafada olan insanlarla bağlantı kurmanızı sağlayacak araçlara sahip olmak anlamına geliyor.

Tripwire, yolculukları çok daha sosyal bir hale dönüştürme arzusunda olan backpacker’lara yardımcı olmayı amaçlayan, gelişmekte ve halihazırda beta aşamasında olan bir mobil uygulama.

Uygulamanın tamamlanmış mobil versiyonunun 2017’nin başında yayınlanması bekleniyor ama uygulamayı hemen şimdi iOS cihazlar için ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Bu inovasyon, backpacking’i daha sürükleyici bir girişime dönüştürmek için kullanıcılara civardaki gezginlerle bir araya gelme, harika canlı bölgeler hakkında ipuçları paylaşma ve rotaları karşılaştırma olanağı sunan çeşitli sosyal araçları kullanıyor.

Ve bu uygulama, teknolojinin en iyi yanlarını alan ve bunları, gezginleri bilgilendirmek ve bir araya getirmek için kullanan ve gelişmekte olan bir sektör ile birlikte gelen türden bir uygulama olma özelliklerini taşıyor.

Tripwire, tam da modern teknolojide ve sosyal medyada iyi olan ne varsa hepsini alıp benimseyen bir kurucudan bekleyebileceğiniz şey.

Yayınlanan bir basın bülteni, uygulamanın, bir backpacker’ın ya da düzenli olarak seyahat eden bir gezginin ihtiyaç duyabileceği bütün gerçek zamanlı, alakalı bilgileri toplayan lokasyon belirleme teknolojisini kullandığını açıklıyor.

Detaylara girmeden önce, Tripwire’ın kurucularından Hal Tyler, bir basın bülteni aracılığıyla, buna benzer bir uygulamaya pazarda neden ihtiyaç duyulduğunu açıklıyor: “Gezginler olarak bizler, hızlı bir biçimde miadını dolduran Lonely Planet gibi seyahat rehberleri ya da TripAdvisor benzeri, içerikleri sıklıkla güvenilir ve tarafsız olmayan seyahat değerlendirme siteleri nedeniyle hayal kırıklığına uğramaktaydık. Sadece gerçek zamanlı seyahat ipuçlarına değil, yakınlardaki gezginlerle iletişime geçme becerisine ve bizleri, yollarımız yeniden kesiştiğinde uyaracak bir platforma hasret kalmıştık.”

Tripwire’ın en ilgi çekici yanı, yakın çevreye dair önemli bilgiler sağlamasının yanı sıra gezginlerle, civardaki diğer gezginler arasında anında bağlantı kurma becerisine sahip olması.

Uygulama, kullanıcılara, geçerliliğini çoktan yitirmiş olan ipuçları yerine, anlık kararlar veren maceraperestlerin beğenecekleri türden bilgiler sunmayı vaat ediyor.

tripwire-the-backpackers-real-time-guide

Tyler, açıklamasını şu sözlerle sürdürüyor: “Seyahat etmek, gerçek yaşam deneyimleri ve her günden alınabilecek en çok şeyi almakla ilgili. Tripwire, kullanıcılarına mevcut bilgileri ve iletişim kurma fırsatlarını sunarak gerçek yaşamı geliştiriyor. Gezginler arasında kulaktan kulağa yayılan bilgileri dijital bir hale getiriyor ve ayrıca seyahat toplulukları oluşturuyor. Hem gezginlerden, hem de ortaklarımızdan gelen ilgi bizi şaşırttı ve şimdilerde, bir sonraki aşamayı desteklemek adına daha fazla yatırımı garantilemek için arayış içerisindeyiz.”

Uygulamaya atılan kısa bir bakışa göre, yakın çevrede yer alan; yemek yenebilecek, uyunacak, içki içecek, yapılacak bir şeyler aranacak yerler gibi çeşitli tesisler ve lokasyonlar için aramalar yapılabiliyor.

Uygulama ayrıca, gezginlerle kurulan bağlantıyı sahici bir sohbete dönüştüren bir uygulama içi mesajlaşma servisini de barındırıyor.

Paylaşımlar yapmayı seven kullanıcılar ise bir serüven ya da lokasyon ile ilgili iletiler oluşturabiliyor. Böylece diğer gezginler, o lokasyonda ne olup bittiğini öğrenebiliyor.

Tripwire gibi mobil uygulamalar sayesinde dünya yavaşça, daha başa çıkılabilir bir alana dönüşecek şekilde küçülüyor. Ve bu harikulade bir şey!

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz