Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Burada yemek yiyin: Holybelly

Mevsimlik, yerli ve yüksek kaliteli malzemelere odaklanan bu modern brunch mekanı, hem Paris’in yerlilerinin hem de turistlerin favorilerinden birisi. Meşhur yumurtaları ve ana yemekler haricindeki yemek çeşitleri günün her saatinde sunuluyor ve ev yapımı burbon tereyağı ve akçaağaç şurubuyla gelen pankekleri kesinlikle atlanmamalı.

Burada alışveriş yapın: Colette

Sadece bir giyim mağazasından çok daha fazlası olan bu dünya çapında meşhur mağaza, ustaca bir araya getirilmiş ve medyalardan, dergilerden, araçlardan, ilaçlardan ve kıyafetlerden oluşan, üç katı dolduran bir seçkinin yanı sıra 100’ün üzerinde farklı markanın eau en bouteille (Türkçesi: “bir şişe su”) çeşitlerini sunan bir su barını müşterilere sunuyor.

Burada enerji depolayın: Folks and Sparrows

Paris doğumlu eski bir Brooklyn sakini tarafından kurulan bu 11. arondisman mekanı, her iki kültürün mükemmel bir birleşimi olma özelliğini taşıyor ve dünyanın dört bir yanından gelen paketlenmiş gıda çeşitlerinin yanı sıra olağanüstü kahveler ve baget sandviçler sunuyor.

Burayı ziyaret edin: Louvre Müzesi

Bu lokasyonun popüler olmasının bir sebebi var. Dünyanın bu en büyük müzesi, ayrıca 12. yüzyılın sonlarında aslen bir kale olarak inşa edilen bir sarayın içinde yer alan tarihi bir kent simgesi ve o zamandan bugüne I.M. Pei’nin ikonik cam piramidiyle zenginleştirilmiş bulunuyor.

Burada yemek yiyin: Frenchie To Go

Şef Gregory Marchand’ın restoranı olan Frenchie, şehirde yer alan en iyi restoranlardan birisi. Ayrıca, restoranda bir masa bulabilmek neredeyse imkansız. Kendinizi bu güçlükten kurtarın ve bunun yerine, şefin geleneksel Amerikan sandviçlerine getirdiği yeni yorumları bulabileceğiniz bu restoranda bir şeyler yiyin.

Burada bir şeyler için: Le Syndicat

Dünyadaki ilk kokteyl barlarından birisi olan bu mekan, sadece Fransız alkollü içkilerin kullanıldığı içki menüsüyle kendisini ayrı bir noktaya taşıyor. Bilgili barmenleri ve moleküler miksoloji denemeleri, mekanı herhangi bir vesileyle uğramak için ideal bir seçim haline getiriyor.

Burada konaklayın: Off Seine Otel

Austerlitz istasyonunda demirli halde bulunan ve türünün tek örneği olan bu otel sizlere Paris’i, ortasından geçen ikonik nehrin ortasından seyretme fırsatını veriyor. Otelde, yerleri akıllıca belirlenmiş odaların ve süitlerin yanı sıra kokteyllerin ve tapas çeşitlerinin sunulduğu bir bar bulunuyor; böylece buraya uğramak için bir bahanenizin olabilmesi için geceyi burada geçirmeniz gerekmiyor.

Burada enerji depolayın: Ten Belles

Paris, dünya kafe kültürünün merkezi olarak düşünülse de, 2012 yılında bu küçük dükkanın şehrin bugünkü kahve kültürünü canlandırmaya yönelik çabalara öncülük etmesiyle bu özelliği kazanmıştır.

Burada alışveriş yapın: Beaubien

Fransa çok sayıda efsanevi moda evine evsahipliği yapıyor; ancak, ülkenin dışından bir şeyler arıyorsanız, burası ilk durağınız olmalı. Mekanın seyrek yerleşimli bir düzene sahip olan iç kısımları ABD’den, Japonya’dan ve başka ülkelerin zor bulunan, kaliteli markalarının ürünleri ile dolu.

Burada bir şeyler için: Bar 228

Bir İngiliz kulübünün yarattığı hissi Fransız karakterli detaylarla harmanlayan, Le Meurice’in Bar 228 isimli mekanı, büyük bir deri koltuğa gömülmek, dinlenmek ve 70’lerden beri mekanda çalışan şef barmen William Oliveri’nin hazırladığı kokteyllerin tadını çıkarmak için harika bir mekan.

Burayı ziyaret edin: Paris Katakombu (Yeraltı Mezarlığı)

18. yüzyılda, tarihi, dönemden yüzyıllar öncesine dayanan taş ocağı tünellerinde inşa edilen Paris Katakombu, bugün 6 milyonun üzerinde insanın kalıntılarına ev sahipliği yapıyor. Ölülerin kemiklerinin saklandığı bu mezarlar, kendilerinin doldurmuş olduğu bu şehrin benzersiz cazibe noktalarından birisi.

Burada yemek yiyin: Mama Shelter

Philippe Starck’ın imzasının bulunduğu şık iç mekan tasarımı ve Guy Savoy’un fantastik yemekleriyle, aynı ismi taşıyan otelin içinde yer alan bu eklektik lezzet durağı, ister barda oturuyor, restoranda yemek bekliyor, pizzacıdan bir dilim pizza alıyor, ister terasa çıkarak açık havanın tadını çıkarıyor olun, konuklarına müthiş bir atmosfer sunuyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz