Airbnb’nin Yeni “Trips” Özelliği, Yerel Rehberli Turlar Sunuyor 0

Airbnb misafirlere yardım sözü veren yeni kampanyası “live there” (orada yaşa) ile şirketin en yeni ürünü olan “Trips” (Geziler) özelliğini hayata geçirdi. Trips’in sahneye çıkmasıyla birlikte şirket resmi olarak turlara dahil oldu, bunun yanı sıra şirket “Places” (Yerler) isimli bir diğer teklifi ile kullanıcıların belli bir bölge için buluşma noktaları, restoranlar ve etkinliklerle ilgili öneriler bulmalarını sağlıyor. Tek bir platform üzerinden sunulan bütün bu yeni ürünler ve kullanımı kolay hizmetler, Airbnb’nin üstün bir seyahat markası haline gelme taahhüdünü gösteriyor.

Peki Trips nasıl çalışıyor?

Trips çoğunlukla uçtan uca bir sarmal şeklinde çalışacak, bireylerin ev sahipliği deneyimlere ek olarak Airbnb, konuklar için sosyal etki deneyimleri sunmak üzere bir dizi kâr amacı gütmeyen kuruluşla ortaklık sağladı. Trips 12 şehir için hizmet vermeye başlayacak (Ditroit, Londra, Paris, Nairobi, Havana, San Francisco, Cape Town, Floransa , Miami, Seul, Tokyo ve Los Angeles) 2017 yılına kadar ise dünya çapında 50 şehre yayılması bekleniyor.

Misafirler kalmak için ev rezervasyonlarını nasıl gerçekleştiriyorlarsa Trips üzerinden de benzer şekilde rezervasyon gerçekleştirebilecekler. Her gezi kısa bir fragman ve bir vintage film afişi gibi hissettiren poster tasarımı ile sunuluyor. Deneyimleri rezerve etmek için Airbnb uygulaması kullanmanız gerekiyor ;fakat bir Airbnb evinde kalmanız gerekmiyor.

agents-of-change-airbnb

Trips üzerinde sunulan iki versiyon mevcut, bunlar; eğitsel ve deneyimsel olarak ikiye ayrılıyor. Eğitsel olanlar bütün günü kapsayan aktivitelerden oluşuyor, deneyimsel olanlar ise sadece birkaç saat sürüyor. Çoğu gezinin fiyatı 200 doların altında, Airbnb %20 oranında komisyon alıyor, eğer gezi kar amacı gütmeyen kuruluş tarafından sunuluyorsa kazancın %100’ü bu kuruluşa gidiyor. Airbnb uygulaması içinde yer alan “places” (yerler) kısmı, yerel ev sahiplerinden gelen önerileri kapsayan rehber kitap koleksiyonunu da kapsıyor. Bu yeni rehber kitaplar daha seçkin ve ziyaretçilerin insanlar aracılığıyla yeni yerler keşfetmesini de sağlıyor. Yerler kısmının Airbnb kullanıcılarının diğer gezginlerle buluşmasını sağlayan bir buluşma noktası işlevi de mevcut.

Airbnb’nin “Trips” ve “Places” ile sağladığı üstünlüğü; paket tur ve organizasyonlara daha önceden ilgi duymayan bir grup insana ulaşacak olmasından kaynaklanıyor. Sunduğu bu özelliklerle turistlere eşsiz ve seçkin deneyimler sağlayarak şehrin ya da bölgenin bir parçasıymış gibi hissetmelerini sağlayan Airbnb, kendisini diğer tur operatörlerinden hemen ayırt edilebilecek bir hale getirme imkanına da sahip oldu.

airbnb_slide1-730x350

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.