Sizce Lüks Turizm Endüstrisi Gelecek Dönemde Müşterilerini Bulmaya Hazır Mı? 0

Hazır mısınız?

Şampanya, havyar, ıstakoz ve en kaliteli “pate” ezmesi ile bir tabak dolusu şölen hazırlansın! Çünkü her Mayıs, Cannes Festivalinde Angelina Jolie, Brad Pitt, George Clooney‘nin yürüdüğü yolları yürümek üzere, ödüllü film müzikleri karşılanacak lüks tatil tutkunu VIP misafirleriniz, bu pazartesi gecesi, önlerine serilmiş kendi kırmızı halıları ile Paris’e vardı.

Bu haftaki, yıllık Uluslararası Lüks Turizm Marketi bundan daha yüksek ruhlu, daha güçlü olamazdı.
3000 katılımdan 1000’e yakını Paris’teki terör saldırılarının ardından seyahatlerini iptal etmişlerdi; ve etkinlik organizatörü, açılış sürecinde, lüks pazardaki Vip misafirlerden yüksek güvenlikle ilgili sabırlı olmalarını ve 4 günlük etkinliklere gitmelerini tavsiye etti, ve alaycı bir şekilde, salona girmek için sırada beklemenin “network oluşturmaya birebir” olabileceğini de söyledi. Bu muhtemelen, katılımcıları biraz kıkırdatarak ortamdaki gerginliği azaltmaya yardımcı olmuştu.

Yalnızca bu değil, yaşanan pek çok şeyin ardından, turizm endüstrisinde çalışan herkes için, terör ve doğal afetlerin iş hayatının bir parçası olduğu görüldü. Evet, bunlar yaşanıyor. Ölümlere, yıkımlara sebep oluyorlar. İş hayatındaki kardeşlik iç güdüleri, yıkıma uğramış bir şehre ya da ülkeye destek olarak rakipleri bir araya getiriyor, ve görüyoruz ki turizmin yerel ekonomiye ve insanlara destek olmada tuzimin hızlı bir toparlanma eğilimi olduğunu görüyoruz.

Toplam turizm endüstrisi global olarak, 10’da 1 iş alanı yaratıyor ve ekonomik olarak yaklaşık 7 trilyon dolar hasılat yapıyor.

Her geçen gün, dünyanın her yerinde, turizm endüstrisi bir ömür boyu sürecek anılar ve mutluluklar yaratıyor. Global turizm hareketleri empati ve anlayışı geliştiriyor, ve dileriz ki barış ve refah da.

Seyahat sektörünün sonundaki lüks turizminde bugün kutlayacak pek çok şey var.
Anket çalışmaları sonucunda görülüyor ki, günümüzdeki varlıklı tüketiciler harcamalarını fazlasıyla lüks deneyimlere harcamayı tercih ediyor.

Mesela bir spada kendini ödüllendirmeyi, bir parça kuyuma değişebiliyorlar. Ya da Tuskana veya Bordo’da bir restoranda geçirilecek zaman bir çanta ya da saatin yerini tutabiliyor.

Bu düşüncenin tam ortasında, durdurulamaz şekilde bekletileri yükselmeye başlayan varlıklı tüketicilerin ….

Youtube’da 10milyon izlenme almak için TED Konuşmalarında bir duygu yaratmak üzere ve ilgiyi üstlerine çekme amaçlı, şampiyonluk kazanmayı hedefleyen minik kayakçı Logan LaPlante, lüks bir otel tarafından davet edildi. Böylece medya, 80’ler doğumlulardan günümüze gelen yeni jenerasyonun beklentilerine ve kafa yapısına dikkat çekmiş oldu.

Tam olarak lüks tüketimci ne ister?
Otele girdiği andaki beklentisi nedir?
Bu beklenti, müşteri ilişkilerinden gelecek kişisel bir karşılama mıdır?
Belki de organik meyve ve bitkilerden hazırlanmış ve ödüllü bir barmen tarafından hazırlanmış bir hoşgeldiniz içeceği…?
Hatta lobide tatlı bir canlı müzik mi ister?

18 yaştan küçük bir kesim için konuşurken, akranları ne ister hakkında konuşmalar yaptı. Ergenlik çağındaki gençlerin stresini azaltan internet ulaşılırlığının önemi kadar, sigara bağımlılarının 14 saatlik yolculuğun üstüne ufak bir yarım saatlik sigara molası vermenin önemine kadar her konuya dikkat çektiler.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.