Singapur Havayolları, Scoot ve Tiger Airways için Şirket Kuruyor. 0

Tigerair‘i işleten Tiger Airways‘in SGX-ST (Singapur Borsası Menkul Kıymetler İşlem Şirketi) grubundan ayrılmasının ardından, Singapur Havayolları (SIA) kendi indirimli havayolları olan Scoot ve Tiger Airways‘i bünyesine katmak ve yönetmek için bir holding şirketi kurdu.

Mayıs 2014’ten beri Tigerair’i yöneten Lee Lik Hsih, Budget Aviation Holdings Pte Ltd. adı altında kaydedilen holding şirketinin CEO’su olarak iki indirimli havayolunu da yönetecek.

Lee, Tigerair’e katılmadan önce SIA Grubunda 20 yılı aşkın süre boyunca çeşitli rollerde görev aldı. Scoot’un2012’de faaliyetlerine başlamasından beri CEO’su olan Campbell Wilson, üst düzey bir konumda SIA’ya dönecek.

SIA’nın CEO’su Goh Choon Phong, Budget Aviation Holdings’in yöneticisi olacak ve holdingin yönetimi Scoot, Tigerair ve SIA’in üst düzey yöneticilerinden oluşacak.

Holding şirketinin yapısı, satış ve pazarlama, BT, planlama ve operasyonlar gibi temel işlevlerin entegrasyonu ve paylaşılmasına imkân sağlayacak. Bir sonraki sayfada holding şirketinin yapısını gösteren çizelgeyi bulabilirsiniz.

Resmi olarak 4 Mart tarihinde sonuçlandırılan genel bir teklifin ardından, SIA Tigerair’in tam mülkiyetini aldı.Şirketin SGX-ST’den ayrılması ile bu süreç tamamlandı.

“Scoot ve Tigerair arasındaki ticari ve operasyonel birlikteliği tamamen gerçekleştirmek için genel teklifimizi yaptık. Lik Hsin ve ekibinin göreve uygun olduğu konusunda güvenimiz tam,” diyor Goh.

“Havayolu işletmesine tam hizmet ve bütçe boyutlarında yatırım yaptığımız portföy stratejimizin önemli parçası olan düşük maliyetli iştiraklerimizin derin entegrasyonu holding şirketinin bünyesinde yönlendirilecek.

Goh şöyle ekliyor: “Scoot’un kuruluşundan beri yöneticisi olduğu süreç boyunca Campbell’ın yaptığı katkıların farkındayız. Kendisi şirketin kurum kültürünü, markasını, yol ağını ve filosunu başarıyla geliştirdi ve kısa sürede karlı bir hale getirdi. Kendisinin SIA’ya geri dönüşünü sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Budget Aviation Holdings‘in CEO’su olarak yeni bir konuma gelen Lee şöyle dedi: “Bu yeni göreve atandığım için heyecanlıyım. Scoot ve Tigerair’in beraber daha yakın çalışması için önünde çok fazla imkân var. Bu da her iki havayoluna müşterilerimizin yararına olacak büyüme imkânları getirecek.”

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe