Seyahatte Tahtakurularından Kurtulmanın Yolları! 0

Sert kaplamalı bavul kullanın! Gözle göremeyeceğiniz kadar küçük yerlerden girebilen tahtakuruları, kumaş olan bavulunuzdan kıyafetlerinizin içine sızabilirler. Kıyafetler, onların birer evi! Buna bavul seçiminizle engel olabilirsiniz.

Yorumları okuyun! En harika konaklama yerlerinde bile tahtakuruları olabilir. Bunun temizlik ile alakası yok. Bu yüzden kalacağınız yer için yorumları gözden geçirin ve bu konu ile ilgili yorum bırakılmadığından emin olun.

Çantanızı plastik kap içinde tutun! Bazıları için norötik gelebilir ama şeffaf plastik kaplarda tutmak tertemiz kıyafetlerinizi güvende tutmanın en iyi yolu.

Çantanızı güvenli bir yere koyduğunuzdan emin olun! Zemin, kötü bir seçim. Yukarıda bir yere koymak iyi, fakat en iyisi banyoya yerleştirmek olabilir.

Odayı denetleyin! Konaklayacağınız yere gittiğinizde ilk işiniz etrafa göz gezdirmek olsun. Kırmızımsı veya kahverengi noktacıklar gördüyseniz alarm verebilirsiniz.

Bagajınızı denetleyin! Eğer korkunuz fazla ise bavulunuzu açtıktan sonra tüm eşyaları tek tek denetlemeniz de faydalı olacaktır. Kırmızı ve kahverengi noktacıkları kaçırmaıyn.

Çamaşır makinası! İçine girip kontrol edemeyeceğiniz aşikar. Bu yüzden kıyafetlerinizi yıkamadan önce sıcaklığı yeterince artırıp tüm tahtakurularından arındığınızdan emin olun.

Paniklemeyin. Panik ve anksiyete gezinize kötü bir başlangıç yapmanıza sebep olabilir. Alternatifin her zaman var olduğunu aklınızdan çıkarmayın.:)

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.