Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hindistan merkezli seyahat planlama platformu TripHobo, Amadeus tarafından oluşturulan yeni Asya Pasifik topluluğu Amadeus Next’e katıldı. Yapılan bir basın açıklamasına göre bu işbirliğinin amacı TripHobo’nun kullanıcıları için  dinamik çözümler üretebilmesine olanak sağlamak.

TripHobo şu an 15.000 üzerinde destinasyon için hizmet veriyor. Site, bir seyahat için gerekli olan tüm elementleri bir araya toplayarak (uçuş, otel, restoran ve turlar), paylaşılabilen ayrıntılı bir seyahat kılavuzu planlıyor. Her dakikasını doldurmayı seven gezginler için biçilmiş kaftan denebilir çünkü gezilecek yerlerin her birinin birbirinden ne kadar uzaklıkta olduğunu gösteriyor. Süreç sürükle bırak mantığı kadar kolay bu da aylık üç milyonun üzerinde olan ziyaretçi sayısını açıklıyor.

Global hedefleri olan TripHobo, yaptığı doğru işbirliklerinin başarılı sonuçlarını görmekte. Site kullanıcılarını üçte ikisi Hindistan dışından ve kullanım trafiğinin çeyreğinden fazlası mobil platformlardan yürütülmekte. Örnek vermek gerekirse TripHobo; Expedia, Zomato, Skyscanner ve Booking.com ile işbirliği yapmış bulunmakta. Değerlendirmeler ve görüşler TripAdvisor tarafından ve lokasyon verileri ise Google tarafından karşılanmakta.

Amadeus Next ile iş birliği yapması TripHobo kullanıcıları için üst seviye uçuş arama fonksiyonunun kullanılabilir olması demek. Buna ek olarak Amadeus rehberlik, yatırımcılar ile buluşturma ve bağlantı sözü de veriyor.

Amadeus Asya Pasifik başkan yardımcısı Simon Akeroyd “Amadeus Next, orijinal fikirleri, teknolojimizi, uzmanlığımızı ve ulaşım alanımızı kullanarak geliştirmek için yeni seyahat firmaları ile çalışıyor. TripHobo harika bir partner, seyahat planlama çözümleri pazardaki büyük bir boşluğa işaret ediyor ve seyahat endüstrisinde önemli bir potansiyele sahip olduğunu gösteriyor.” sözleri ile bu işbirliğinden duyduğu memnuniyeti ve TripHobo’nun başarısını özetlemiş.

TripHobo kurucularından Saket Newaskar, “Amadeus Next’in parçası olmak, teknolojimizi, kullanıcılarımız için en iyi seyahat planlarını oluşturmak ve en iyi önerilerde bulunmak için kullanmamıza olanak sağlamış bulunuyor. TripHobo.com kişiselleştirilmiş bir seyahat kılavuzu yaratabilmek için tek bir planlama platformu sunmayı ve problemsiz rezervasyon yapabilmeyi hedefliyor. Amadeus’un uzmanlığı bize daha hızlı ürün geliştirme ve müşterilere daha hızlı ulaşma imkanı sağlıyor. ” sözleri ile bu iş birliği ile ileride neler sunabileceklerinden bahsetmiş.

İmza sürecinde olmalarına rağmen TripHobo daha kullanıcı dostu olan dizaynı ile kullanıcı önerilerini, son yapılan aramaları dikkate alan yükseltilmiş yeni planlama platformunu kullanıcılarına sunmuş bulunmakta.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz