Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Sabre İşten Çıkarmaları Doğruladı

Yapılan bir açıklamaya göre Sabre, iş gücünü %9 oranında azaltmayı düşünüyor.

Bu açıklama basında yer alan haberlere tepki olarak ortaya çıktı.

Açıklama ise şu şekilde;

“Gelirini arttırarak, stratejik alımlar yaparak ve halka arz edilişinden önceki istihdam tabanında 2500 işe denk gelen %30 büyümeyle Sabre, 2014’te ilk halka arz edilişinden beri başarılı bir büyüme ve genişleme yolunda.

“Sabre dünya çapında operasyonları ve 3 milyar doları aşan yıllık geliri ile başarılı ve kârlı bir küresel şirket. Dinamik bir sektörde faaliyet gösteriyoruz ve sürekli büyüme ve başarı için temel yeteneklerimizi geliştirmeye odaklanmaya devam ediyoruz.

“İyi yönetilen herhangi bir şirketin yapması gerektiği gibi biz de zaman zaman personel sayısını, iş gereksinimlerini ve fırsatları karşılamak üzere ayarlamaktayız. Geçtiğimiz birkaç ayda, müşterilerimizle, çalışanlarımızla ve yatırımcılarımızla ürün tekliflerimizi ve yatırım stratejimizi öncelik sırasına koymamız gerektiğiyle ilgili açık ve süregelen bir konuşma gerçekleştirdik.

“Uygulanan işten çıkarmalar 10.000 kişilik mevcut iş gücümüzün %9’una denk geliyor -buna bazı açık pozisyonların kaldırılması da dahil. İş önceliklerini yansıtan ihtiyaçlara ve gerek duyduğumuz becerilere odaklanarak işe alım yapmaya ve büyümeye devam edeceğiz.

Yapılan bu açıklama uygulanmakta olan işten çıkarmalardan hangi işletme birimlerinin veya coğrafyaların etkileneceğini belirtmiyor. Ancak 2016 Aralık ayında göreve başlayan Sabre’nin CEO’su  Sam Menke daha önce, “ürün ve yetenekleri hızla pazara sokmak” ve “yatırımları azaltmak” veya “yeterli getiri sağlamayan alanlardan çıkmak”tan bahsetmişti.

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir