Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Son yıllarda insanların kendi seyahatlerini kendileri organize etmeye başlamalarıyla birlikte, konaklama siteleri her geçen gün çeşitleniyor. Bu çeşitliliğe ve rekabete ayak uydurmak isteyen siteler de kendilerine yenilikler getirmeye başlıyorlar.

Otel ve konaklama endüstrisi derya deniz haline gelmişken Speedy Booker tarafından öne sürülen bu site bağımsız otellerin de kendilerini duyurmaları için şans tanıyor. Otelleri, oda-kahvaltı konseptindeki konaklamaları, kısa süreli kiralama olanaklarını, daireleri ve üniversiteleri portfolyosunda barındırıyor.

On senelik bir şirket olan SpeedyBooker, turizm zincirlerinden çok bağımsız kuruluşları destekleyeceğini ve böylelikle uygun bir fiyat sağlarken yerel kültürü yaşama şansı da sağlayarak gerçek bir seyahat deneyimi edindirmeyi vaadediyor. Aynı zamanda  tek tıkla ödeme hizmeti sunarken kart bilgileriyle ilgili %100 güvenlik gibi özellikleri de içinde bulunduracaklarını belirtiyor.

Şirket, şu anda kendi bünyesi ve ortaklığındaki şirketlerle birlikte yıllık 60.000’den fazla rezervasyon ve konaklama hizmeti sağlıyor.

Şirket kurucusu Charlie Ramsey proje misyonlarını şu şekilde açıkladı:

“Bu yeni piyasa, sadece öne sürülen parlak bir internet sitesi değil. Aynı zamanda bağımsız kuruluşların tekrar canlanması için onların hak ettiği ve karşılayabileceği düşük maliyetli pazarlama olanaklarını onlara sunuyor. Online seyahat acentalarından dolayı bağımsız mülkiyetlerin kendilerini duyurması oldukça zor. Ancak düşük bütçeli oteller giderek yayılıyor. Biz de bağımsız mülkiyet ve otellerin özellikleriyle birlikte gelişmelerini istiyoruz ve inanıyoruz ki müşterilerin talebi de bu yönde. Bizim stratejimiz, müşterilere ve işletmelere en iyi deneyimi sağlayabilecek gerçekçi bir yenilik yapmak. Bizim odak noktamız, üstün  kalite sunarken güzel ve kullanımı kolay bir site oluşturmak.”

Seyahat dünyasında yapılan bu tarz yeniliklerle artık her bütçeden insanın rahatlıkla seyahat etmesi daha kolay hale geliyor. Bu da biz seyahat severleri oldukça mutlu ediyor. Umarız seyahat dünyası bu tarz yeniliklerle her geçen gün karşımızda olur.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz